Головна » 2013 » Грудень » 22 » Новорічна виставка у Затурцівському музеї.
Новорічна виставка у Затурцівському музеї.
Напередодні Нового року та Різдва до Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського завітало ще одне свято: тут відбулось урочисте відкриття персональної виставки творчих робіт лучанки Олесі Іщук „Новорічна витинанка”.
38 оригінальних робіт молодої волинської художниці не лише вдало вписалися в інтер'єр просторої, світлої зали, але й створили святковий передноворічний настрій усім, хто завітав до музею на відкриття виставки. На білому тлі стін зручно розташувались пейзажі і натюрморти, казкові звірята і цілком упізнавані домашні улюбленці, нічне небо і засніжені клумби, „білі ворони” на чорних гілках дерев, традиційний Ангел над світом та символічний автопортрет художниці. Так бачиться виставка одному з відвідувачів, хоч, безперечно, уява кожного намалює свої сюжети.

На виставці – витинанки традиційні (симетричні, однобарвні) — хто з нас у дитинстві не витинав „сніжинок” на вікна, не вирізував зі шпалери „зубчиками” серветок на полички! – та нетрадиційні (асиметричні і поліхромні). Вражає смак майстрині-художниці: вибір тем та сюжетів, доступних глядачу для прочитання, тонке відчуття кольору, естетика в оформленні робіт. Лучанка із затурцівським корінням (у нашому селі проживають її бабуся і дідусь, подружжя Музик – Зіна Дмитрівна і Анатолій Іванович, педагоги з багаторічним стажем) з особливою приємністю прийняла запрошення виставити свої творчі роботи саме в нашому музеї. А до цього Олеся Іщук закінчила художню школу у класі Галини Івашків, про яку згадує з особливим пієтетом, а потім – Інститут мистецтв ВНУ імені Лесі Українки.
Це не перша персональна виставка молодої художниці, адже у творчому доробку – понад 350 робіт. Частина з них нині експонується у Львові.

На мистецькому святі в Затурцях виступили представники творчої інтелігенції, вчителі, музейники. На згадку про виставку, яка буде експонуватись у нашому музеї протягом січня-лютого 2014 року, авторка подарувала свою роботу „Ангели”.
Наталя Гатальська,
провідний науковий співробітник
Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 480 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1