Головна » 2011 » Вересень » 19 » Нагороди музеям Волині на Третьому Всеукраїнському музейному фестивалі.
Нагороди музеям Волині на Третьому Всеукраїнському музейному фестивалі.
14-19 вересня 2011 року в м. Дніпропетровську відбувся Третій Всеукраїнський музейний фестиваль „Музеї України у всесвітньому культурному просторі”.  Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького прийняв близько 250 фахівців зі 105 музеїв України:  всіх профілів та форм власності, заповідників, громадських об’єднань, фірм, фахових видань,  які подали 230 заявок на три фестивальні конкурси (в тому числі – 51 виставка, 114 видань, 65 промоушен). У фестивалі взяли участь Національна спілка краєзнавців України, Український центр розвитку музейної справи, Асоціація музеїв Криму, Благодійний фонд „Деметра”, Фонд сприяння розвитку мистецтв, приватні підприємства, що працюють в галузі оформлення музеїв та оснащення їх сучасними аудіовідео та комп’ютерними технологіями з України і Росії.
Волинську область на фестивалі представляли Волинський краєзнавчий музей, Музей волинської ікони, Художній музей у Луцьку, Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, Маневицький краєзнавчий музей, Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки.
Протягом чотирьох днів учасники фестивалю змогли оглянути майже 50 конкурсних виставок. На них були  представлені раритетні, знакові для кожного регіону нашої країни експонати: від загадкових археологічних артефактів до сучасних високотехнологічних об'єктів. Крім того, відвідувачі мали можливість ознайомитися з різними музейними виданнями: каталогами, презентаційними альбомами, альманахами, науково-популярними книгами з 80 музеїв України.
В рамках фестивалю господарі подарували гостям нічну екскурсію музеєм „Колись ми будемо солдатами…”, фольклорне свято „Їх єднала любов до України”, презентували оновлену експозицію, влаштували свято просто неба „Гончарне коло”, на якому були представлені виступи бойових шкіл, працювала літературна сцена, працювала гончарна піч, а всі бажаючі могли взяти уроки у майстрів гончарної справи. Завершилося свято чудовим фаєр-шоу від театру вогню „Elements”.
Учасники фестивалю прослухали лекцію Володимира Індутного „Експертиза і оцінка музейних предметів”, відвідали презентацію художньої майстерні дизайнера в галузі музейної експозиції Олександра Антонця, стали учасниками круглих столів з теми „Музейний менеджмент і маркетинг” та „Комп’ютерна ера в музеї”.
Конкурсна програма фестивалю складалася з конкурсу музейних видань (160 позицій), конкурсу „Мистецтво музейної експозиції” (46 міні-виставок) та конкурсу „Впровадження музейних програм, акцій, заходів” (промоушен 65 музеїв).
Уважно переглянувши і обговоривши конкурсні фестивальні виставки, видання, промоушен програм, музейних акцій та заходів, Журі визначило ряд переможців у різних категоріях, зокрема, від Волинської області нагороджено:
Конкурс музейних видань
Номінація „Оригінальні музейні видання (книги, буклети)”
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки – путівник „Колодяжне – колиска Лесиного таланту”.

Заохочувальні нагороди по різних конкурсах:
Видання
Промоушен
Маневицький краєзнавчий музей (Волинська область), за впровадження програми „Туристсько-інформаційний центр „Волинське Полісся”.

Нагороди музейним працівникам (особисто):
Ветерани:
За багаторічне служіння музейній справі
Комзюк Віра Михайлівна  – завідуюча Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки (Волинська область).
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 690 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0