Головна » 2012 » Червень » 17 » Ляльки-мотанки зустріли „Ніч у Луцькому замку”.
Ляльки-мотанки зустріли „Ніч у Луцькому замку”.
Художній музей м. Луцька знову взяв участь у проведенні міжнародної акції «Ніч у Луцькому замку». Велика кількість глядачів мала змогу оглянути виставкові експозиції, що розгорненні у його залах: «Валентин Кирилков. Малярство», «Сяйво минувшини. Виставка творів народного мистецтва Волині». Уже ввечері 16 червня 2012 року музей дуже швидко набув вигляду справжньої обителі муз, тут в декількох залах розмістились учасники гала-концерту. Готуючись до виступу на сцені вони налаштовували музичні інструменти, розспівувались, вбирались у старовинний одяг. Відвідувачі музею, оглядаючи виставки чули звуки старовинних інструментів, бачили лицарів з мечами, що додавало їм, безперечно, незабутніх вражень. Дуже цікавим матеріалом для журналістів та гостей акції стала прес-конференція Луцького міського Голови – Романюка Миколи Ярославовича, який представив їм артистів-учасників програми.
В межах цієї програми  Художній музей запропонував відвідувачам власний проект «Лялька-мотанка: прадавній оберіг українців». Відтак, виставку творів народного мистецтва Волині було доповнено колекцією ляльок Юлії Богданової – луцької майстрині, знавця українських народних ремесел. Одна із об’єктів – «Лялька – матуся» (понад два метри завдовжки) виконана автором із особливим пієтетом, як справжня скульптура і водночас оберіг, що покликаний благословляти український рід. Пані Юлія в дуеті із завідувачем Художнього музею розповіла про традиційну українську народну іграшку, про особливості ляльок-мотанок у Волинському регіоні, про їх символіку. Вона продемонструвала також технологію їх виготовлення. Із цікавими доповненнями підчас майстер-класу виступила молода майстриня із Локачів – Мелесик Юлія. Учасники майстер-класу отримали унікальні знання, про технологію виготовлення таких творів, а також перейнявши у майстринь часточку їхньої любові до національної культури, незабутні враження.
Категорія: Художній музей | Переглядів: 1017 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0