Головна » 2012 » Серпень » 15 » Ікону, на якій присягали вояки УПА, передано до Волинського краєзнавчого музею.
16:31
Ікону, на якій присягали вояки УПА, передано до Волинського краєзнавчого музею.
Ікону, на якій присягали вояки УПА, передано до Волинського краєзнавчого музею.
15 серпня 2012 року голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, як і обіцяв минулого тижня отцю Івану Боярчуку, передав ікону „Образ Покрови”, на якій присягались вояки УПА у 1942 році, Волинському краєзнавчому музею.
Нагадаємо, минулого тижня настоятель парафії української автокефальної православної церкви Київського патріархату святої Софії Київської в Чикаго Іван Боярчук з української діаспори подарував Волині цю ікону. Свого часу вона належала Роману Шухевичу, який перевіз її на Чехословацьку територію. Потім вона попала в руки владики Петра – головного казначея ОУН, який проживав у сім’ї Івана Боярчука. Помираючи, митрополит Петро заповідав знайти таке місце на землі, де ікона буде у безпеці та на надійному збереженні.
Борис Клімчук, передаючи ікону директору Волинського краєзнавчого музею Анатолію Силюку, сказав, що виконує почесну місію: „Волинський краєзнавчий музей – те місце, де свято бережуть історичні цінності. Ікона „Образ Покрови”, впевнений, займе гідне місце серед найвідвідуваніших експозицій Вашого закладу”.
У свою чергу, директор музею відзначив цінність експонату і слушну мить його передачі, адже цьогоріч в Україні відзначають 70-річчя УПА. Ікона „Образ Покрови” стане цінним доповненням розділу музейної експозиції, присвяченого створенню і діяльність на Волині Української Повстанської Армії.
На завершення Борис Клімчук повідомив, що Музей волинської ікони незабаром отримає додаткове приміщення по вулиці Ярощука для розширення експозиційних площ, що стало приємною, довгоочікуваною звісткою для волинських краєзнавців.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 545 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]