Головна » 2012 » Серпень » 7 » Ікона, на якій присягали вояки УПА, найочевидніше знайде своє місце у Волинському краєзнавчому музеї.
7 серпня 2012 року голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, за рекомендацією свого колеги з Івано-Франківська Михайла Вишиванюка, зустрівся із настоятелем парафії української автокефальної православної церкви Київського патріархату святої Софії Київської в Чикаго Іваном Боярчуком.
Священик завітав на Волинь, аби передати Борису Клімчуку ікону «Образ Покрови», на якій вояки УПА у 1942 році приймали присягу та раритетні книги, які були видані в США у 50-роках минулого століття: «Історія української літератури», «Літопис Волині» та «Волинь у боротьбі за волю України».
Отець Іван розказав історію ікони: «Спочатку Роман Шухевич перевіз її на Чехословацьку територію, потім вона попала в руки владики Петра – головного казначея ОУН-УПА, який проживав у нашій сім’ї. – переповідає він. - Помираючи, митрополит Петро сказав мені: якщо ви колись знайдете таке місце на землі, де впевнитесь у безпечному і надійному її збереженні, то віддайте. Якщо не знайдете - вирішуйте самі, як передати її нащадкам».
Борис Клімчук стверджує, що подарунки отця Івана для Волині безцінні: «Найочевидніше, що ці експонати знайдуть своє місце у Волинському краєзнавчому музеї, - каже голова облдержадміністрації. - Можливо, серед подарованих книг є такі, які необхідно перевидавати. Ми зійшлися на думці, що українську мову не потрібно захищати - її треба розвивати і популяризувати».
Борис Клімчук повідомив, що отець Іван Боярчук відома особистість і в Україні, і в Америці: «Найважливіше, що він українець. Йому болить те, що в Україні відбувалось колись та відбувається зараз. А ще більше болить те, що буде відбуватись».
 «Я подивився на нас його очима. Він правий в тому, що багато з нас, українців, не розуміють суть і сутність держави Україна. Мене вразив його вислів, що тезу «Україна для українців» можуть говорити лише вороги України. Він – глибоко віруюча людина. Людина, яка по духу український націонал-патріот. Він приводив цікаві історичні паралелі: в ОУН-УПА були сотні, якими керували вірмени, росіяни і євреї. А повстанців у Львові лікували єврейські лікарі. Це наша історія: її треба розуміти і знати. Опиратися на світлі й добрі її сторінки. Ми маємо продукувати віру в добро», - резюмував Борис Клімчук.

Прес-служба Волинської облдержадміністрації
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 510 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1