Головна » 2013 » Серпень » 25 » День Незалежності святкували у Торчинському музеї.
День Незалежності святкували у Торчинському музеї.
Нещодавно наша держава відзначила два важливих свята: День Державного Прапора і День Незалежності України. Святкові заходи, урочистості відбувалися у багатьох освітніх та культурних закладах. Захоплюючі та цікаві заходи відбулися і в Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового.
Працівники музею підготували дві виставки. У першій – «З Днем Незалежності України!» – у фотографіях та репродукціях документів показуються події, пов’язані з проголошенням вікопомного документа. Тут і Декларація про державний суверенітет України, і Постанова про проголошення незалежності, і перші державотворчі документи. У фотографіях зафіксовані хвилюючі події «революції на граніті», а також радісні миті першого Дня Незалежності.

Школярі оглядають цiкавi документи – свідчення минулого часу. Розповідає директор Олександр Мельник.

Неабияку увагу відвідувачів привертає виставка мистецьких робіт. ЇЇ назва – «Україно! Ти для мене – диво». Адже оглядаючи виставлені тут речі, люди торкаються дивовижної краси довколишньої природи, давніх українських традицій і багатств історії нашої Батьківщини. Все це показується у картинах та виробах народних майстрів Торчина, навколишніх сіл. Більшість робіт були спеціально підготовлені до нинішнього свята Незалежності.

Першими ці виставки оглянули діти з Торчинського садочка, яких привели на екскурсію вихователі Тетяна Волошенюк та Катерина Ковальчук. Разом з Пізнайком вони подорожували чудовим, казковим краєм. Оглядали родючі лани і пишні ліси, високі гірські хребти і стрімкі ріки, які мчать аж до Чорного моря. На питання «Як же зветься ця земля, гарна зблизька і здаля?» діти впевнено відповідали: «Україна». Далі разом з екскурсоводом пізнавали історію наших державних символів. З мистецьких творів малечі найбільше сподобались ляльки-мотанки та польові маки, зображені на кількох полотнах. Зацікавив портрет Лесі Українки, вишитий різнобарвними нитками. І хоч спочатку діткам дуже кортіло побачити «великі кістки», з часом вони все більш заворожено оглядали виставлені вироби і твори.

Екскурсовод Алла Сахнюк показує діткам мистецькі роботи.

У День Державного Прапора на тематичній екскурсії побували учні молодших і середніх класів Торчинської школи. Це постійні відвідувачі інтернет-центру і місцевої бібліотеки. У заході також взяли участь завідуюча селищною бібліотекою для дорослих Оксана Мельничук і жителька с.Веселе Марія Бойко. На початку відбулося урочисте підняття національного синьо-жовтого стяга над приміщенням музею, а потому – розповіді біля уже згаданих виставок. Діти добре підготувалися до заходу. Цікаві вірші про Україну розповідали Дмитро і Максим Куці (учні сьомого і п’ятого класів), Олександр та Іван Никитюки (з шостого і третього класів відповідно). За гарну, «живу» розповідь вірша «Я – Українка» оплесками дякували Даринці Ткачук з другого класу Торчинської школи.

Україночка Дарина Ткачук розповідає улюблений вірш про Батьківщину.

Усе це створило теплу і святкову атмосферу, учасники заходів з піднесеним настроєм зустрічали найголовніше державне свято.
P.S.: Виставки, присвячені Дню Незалежності України будуть діяти до 27 вересня. Запрошуємо оглянути!
Олександр Мельник,
директор Торчинського народного історичного
музею імені Григорія Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 513 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0