Головна » 2012 » Жовтень » 2 » Борис Клімчук шокований повідомлення братів Капранових у мережі Фейсбук щодо відкриття музею В’ячеслава Липинського у селі Затурці.
«Історичну і публіцистичну спадщину В’ячеслава Липинського на Волині добре знають, вивчають і шанують більше десятиліття поспіль, тому місцеву владу неможливо обдурити у визначенні ролі та значення засновника українського консерватизму в національно-визвольних змаганнях», – так прокоментував голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук повідомлення братів Капранових у мережі Фейсбук щодо відкриття музею у селі Затурці, яке, до слова, відбулось ще у минулому році. – «Я постійно цитую уривки з Листів до братів-хліборобів, особливо в промовах до свята Незалежності, тому що думки Липинського нині дуже актуальні для нашої молодої держави».
Борис Клімчук здивований примітивізмом у спрощенні братами ідей Липинського, бо називати його бандерівцем – це однозначно плутати історичну хронологію і неоднозначно підтасовувати історичні факти: «Хлопці здобувають свій авторитет через епатаж. Стиль такий постмодерний – дивувати публіку. Цього разу їм це вдалося, навіть я шокований їхнім рівнем невігластва щодо Волині в цілому і незнанням спадщини Липинського, зокрема».
Щодо музею у Затурцях, перша реконструкція садиби  з добудовою другого поверху, який згорів під час війни, була проведена ще в середині 90-х років минулого століття. Саме Борис Клімчук тоді очолював волинську виконавчу вертикаль і, розуміючи історичну цінність архітектурного комплексу, доклав чимало зусиль для його відтворення. Відтоді у цьому приміщенні працювала філія Волинського краєзнавчого музею, працівники якої разом з науковцями історичного факультету педінституту (пізніше – Волинського національного університету) 15 років досліджували і популяризували спадщину В’ячеслава Казимировича. Це – їхня праця і заслуга у тому, що відділ переріс у самостійний музей, у капітальний ремонт якого, справді, вкладено серйозні кошти – 1,4 млн грн.
Намір знову реконструювати садибу виник ще у 2005 році, коли науковці вголос заговорили про перспективи повернення в Україну архіву Липинського, який зараз знаходиться у фондах Ватикану. Для збереження цього безцінного скарбу необхідно було створити належні умови.
Помаранчеві гучно заявляли про благі наміри, а регіони – взялись і зробили. Тепер у звичайному поліському селі Затурці – європейського рівня музей великому Українцю  польського походження зі світовим ім’ям. Куди волиняни запрошують усіх туристів, братів Капранових у їх числі.
Для них та інших любителів «цирку на дроті» голова Волинської облдержадміністрації, Надзвичайний і Повноважний Посол України, член Партії Регіонів  Борис Клімчук цитує уривок Липинського: «Націоналізм буває двоякий: державотворчий та державоруйнуючий – такий, що сприяє державному життю нації і такий, що це життя роз’їдає. Прикладом першого може бути націоналізм англійський; другого – націоналізм польський, український. Перший називається патріотизмом, другий – шовінізмом. Коли Ви хочете, щоб була Українська Держава – Ви мусите бути патріотами, а не шовіністами. Що це значить? Це значить, перш за все, що Ваш націоналізм мусить спиратися на любов до своїх земляків, а не ненависть до них за те, що вони не українські націоналісти».

Прес-служба Волинської облдержадміністрації, 02.10.2012
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 724 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0