Головна » Архів матеріалів
   У п’ятницю, 13 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Данило Романович – король Руський», що присвячена 760-ій річниці коронації Данила Галицького.
   12 грудня Волинський краєзнавчий музей та Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, спільно з Ковельськими міською та районною радами провели у м.Ковелі 50-ту Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині”, присвячену 22-й річниці Незалежності України і 495-річчю надання Ковелю Магдебурзького права. Конференція відбулася у рамках святкових заходів з відзначення 495-ї річниці надання місту Магдебурзького права.
   11 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Герой України Віра Роїк та її учні”, присвячену 200-літтю від дня народження Т.Г.Шевченка.
   Волинський краєзнавчий музей та Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, спільно з Ковельськими міською та районною радами 12 грудня у м. Ковелі проводять Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині”, присвячену 22-й річниці Незалежності України і 495-річчю надання Ковелю Магдебурзького права. Початок о 10.00 год. Конференція відбудеться у рамках відзначення 495-ї річниці надання Ковелю Магдебурзького права.
   Музеєві Лесі Українки Східноєвропейського національного університету таланить на щедрих людей. Саме їхні дарунки формують основний фонд музейного зібрання. Серед нових надходжень – „Співомовки Степана Руданського”, що вийшли друком у Києві 1880 р. під видавничим криптонімом „Н-й Г-ъ Волынський”. Цей раритет Музею Лесі Українки СНУ подарував „Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк”.
   10 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась творча зустріч з Галиною Махонюк та Анатолієм Махонюком «Нев’янучий сад».
   11 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки української вишивки «Герой України Віра Роїк та її учні». Початок заходу о 14.00 годині.
   У народному історичному музеї Нововолинська відкрилася виставка картин Лідії Стрижачук під назвою „Озирнися, світ прекрасний”. Лідія Стрижачук наймолодша з викладачів образотворчого мистецтва та художньої культури Нововолинської школи мистецтв.
   Під час реконструкції Художнього музею у Луцьку розкопали унікальну пічну систему в людський зріст.
   10 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться творча зустріч з Галиною Махонюк та Анатолієм Махонюком «Нев’янучий сад». Початок о 12.00 год.
   Про це розповіла завідувач Художнього музею – відділу Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Зоя Навроцька.
   5 грудня Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки одержав 22 експонати від родини Богдана  Петровича Певного із США.
   Юлія Тимофіївна Купчинська, вчителька української мови та літератури, яка уже на заслуженому відпочинку, ініціювала створення третього музею – Музею школи, який висвітлює історію та розвиток освіти в селі Купичів. Узялися за справу всім селом: знайшли фотографії 50 випусків, розшукали форму радянських часів, найдавніші комп’ютери та старі підручники. Офіційне відкриття приурочили до 140–річчя школи.
   У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки відтепер можна ознайомитися з історією вітчизняної авіації. Відповідну експозицію відкрили там 4 грудня.
   Нещодавно вийшов друком набір листівок „Волинська ікона XVI-XVIII ст. з колекції Музею волинської ікони у Луцьку”, який репродукує п’ятнадцять кращих творів темперного живопису з колекції музею.
   Ця подія мала відбутися значно раніше, але з певних причин відкладалася. Та й для ЗМІ пройшла майже непоміченою, бо відбулася наприкінці презентації ікони святого землі Волинської Данила Братковського у Волинському краєзнавчому музеї й особливо не афішувалася...
   3 грудня в історико-культурному заповіднику м.Дубно відкрилась виставка сакрального мистецтва «Релігійний живопис XVIII –XIX століть» з колекції Музею волинської ікони.
Волинський краєзнавчий музей
повідомляє, що
ІІ Волинська науково-практична конференція „Музейна педагогіка. Теорія і практика”
  3 грудня  

Н  Е      В  І  Д  Б  У  Д  Е  Т  Ь  С  Я  !  
Про дату проведення конференції буде повідомлено додатково.
   Працівники історико-культурного заповідника „Стародавній Володимир” та Володимир-Волинського історичного музею підготували фотовиставку „Прихована історія: археологічні дослідження на Володимир-Волинському городищі у 2010-2013 роках”, яка 2 грудня була відкрита у фойє музею.
   За ініціативи управління туризму та промоції міста Луцької міської ради побачило світ видання про події міста Луцька у грудні 2013 року. „ЛуцькеMENU” – перше луцьке щомісячне видання про культурні, мистецькі, соціальні, розважальні, наукові події в нашому місті, у тому числі і у музеях. Воно дозволить мешканцям та гостям нашого міста цікаво і корисно спланувати своє дозвілля.
   Цього разу Волинський краєзнавчий музей збагатів на раритети – книги Лесі Українки «Вавилонський полон. На руїнах» (Українська накладня Київ – Берлін, без року), її ж «Неопубліковані твори», які з рукописів підготувала до друку Марія Деркач (Львів: «Вільна Україна», 1947), та Василя Сімовича «Листування Лесі Українки з Й.Маковеєм із додатком листів Олени Пчілки та власних споминів про побут Лесі Українки в Чернівцях» (Львів: видавнича спілка «Хортиця», 1938).
   У Волинському краєзнавчому музеї відкрита для відвідування виставка „Гобелени Андрія та Галини Микит”. 29 листопада її презентували для лучан майстри з Володимира-Волинського Галина Яківна та Андрій Васильович Микити.
   У Ковельському міському історичному музеї відкрита тематична виставка картин „Останні хризантеми” ковельської художниці Оксани Онищенко. В експозиції представлено десять художніх творів із зображенням квітів, виконаних олійними фарбами.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє виставка «Луцькі стежки Лесі Українки мовою поштових листівок».
   Нещодавно в Луцьку на вулиці Кафедральній, 12 відкрили Музей жертв тоталітарних режимів. Його створили на базі Волинського технікуму Національного університету харчових технології згідно з рішенням обласної ради, – пише «Волинь-нова».
ВРАЖЕННЯ ПЕРШИХ ВІДВІДУВАЧІВ
   Відбулося святкування 140-річчя Купичівської школи та відкриття у цьому навчальному закладі вже третього музею!
   Депутатам Волинської облради показали, що можуть зробити з людьми прихильники методів інквізиції та репресій. Візит у музей жертв політичних репресій у Луцьку відбувся у рамках Дня депутата облради у середу, 27 листопада.
   27 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбулася чергова літературна година «Читаємо Шевченка разом». Гостями заходу стали учні ЗОШ № 2 м.Луцька. На прикладі творів «Великий льох», «Сон», «Холодний яр» наукові співробітники музею висвітлили соціально-політичні погляди Т.Г.Шевченка.
   29 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться зустріч з художниками, майстрами по виготовленню гобеленів, членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України Галиною Яківною та Андрієм Васильовичем Микитами. Відвідувачам буде запропоновано оглянути персональну виставку майстрів, відвідати майстер-клас з виготовлення гобеленів та поспілкуватися з творчою родиною.
   Володимир-Волинське телебачення АТМ „Володимир” підготувало ряд передач із серії „Подорожуючи Україною”, зокрема, відзняті в Іваничівському районі за участі завідувача Іваничівського історичного музею Лариси Куль. Пропонуємо їх Вашій увазі.
   Майже новорічний подарунок – 374 предмети на суму 62250 гривень – днями надійшов до фондів Волинського краєзнавчого музею від Ягодинської митниці.
   25 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч „Кавяренка красова”, організована товариством польського мистецтва „Барви рубежів” спільно з Волинським краєзнавчим музеєм. У заході взяли участь члени товариства, музейні працівники і творча інтелігенція міста Луцька.
   Волинський регіональний музей українського війська і військової техніки поповнився ще одним експонатом. І він в Україні єдиний – це танкова башта часів Другої Світової війни. Подібні експонати є у Росії й Білорусі.
   Культурно-мистецька акція, присвячена дню пам’яті Данила Братковського (бл. 1642–1702), відбулась у приміщенні Волинського краєзнавчого музею 25 листопада.
   Єдиний в Україні Музей технічного прогресу спільно з Технологічним факультетом Луцького національного технічного університету оголосив інноваційний конкурс молодих науковців.
« 1 2 ... 85 86 87 88 89 ... 113 114 »