Головна » 2012 » Вересень » 11 » 19-20 вересня відбудеться семінар-практикум музейників Волинської області „Сучасні технології в роботі музейних установ різних рівнів”.
На базі Волинського краєзнавчого музею та Кортеліського історичного музею 19-20 вересня 2012 року відбудеться обласний семінар-практикум директорів комунальних та громадських музеїв області на тему „Сучасні технології в роботі музейних установ різних рівнів”.

ПРОГРАМА
семінару-практикуму "Сучасні технології в роботі
музейних установ різних рівнів"
19-20 вересня

Місце і час проведення семінару:
Волинський краєзнавчий музей,
Кортеліський історичний музей
19 – 20 вересня 2012 року

Координатор семінару:
Олександр Вернидубов,
завідувач відділу науково-методичної
роботи з державними та громадськими музеями

Порядок роботи

19 вересня 2012 року

9.00 – 10.00      - заїзд учасників семінару-практикуму
10.00 – 16.00    - робота семінару-практикуму на базі Волинського краєзнавчого музею
13.00 – 14.00    - обідня перерва
16.00 – 18.00    - робота семінару-практикуму на базі Музею Луцького Хрестовоздвиженського братства

20 вересня 2012 року

7.00 – 20.00      - виїзд у Ратнівський район, робота семінару-практикуму на базі Кортеліського історичного музею та музеїв району
Тематика виступів:

1.Актуальні завдання музеїв області.
Валерій Дмитрук, заступник начальника управління культури і туризму Волинської облдержадміністрації.

2.Формування іміджу музеїв Волині в інформаційному просторі.
Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею

3.Презентація веб-сайту "Волинський краєзнавчий музей".
Ігор Маркус, завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури ВКМ

4.Наукові публікації: основні вимоги до наукових статей, правила бібліографічного опису .
Євгенія Ковальчук, заступник директора з наукової роботи ВКМ

5.Практичне заняття – екскурсія-казка "В гостях у золотої осені" з циклу "Чарівні пори року" та майстер-клас вузлова лялька "Осінь".
Тетяна Тищенко, завідувач відділу природи ВКМ

6.Відображення подій Другої світової війни в експозиціях музеїв.
Олександр Вернидубов, завідувач відділу науково-методичної роботи з державними та громадськими музеями ВКМ

7.Основні вимоги щодо обліку, зберігання та використання музейних предметів.
Ілона Несторук, старший науковий співробітник відділу фондів ВКМ

8.Інтернеттехнології в роботі Володимир-Волинського історичного музею. З досвіду створення сайту музею.
Володимир Стемковський, директор Володимир-Волинського історичного музею

9.Ювілей музею як фактор впливу на культурний простір краю.
Наталія Пась, директор Камінь-Каширського краєзнавчого музею

10.Маневицький краєзнавчий музей – туристично-інформаційний центр Волинського Полісся.
Петро Хомич, директор Маневицького краєзнавчого музею

11.Науково-освітня діяльність сучасного музею. За результатами навчання з підвищення кваліфікації музейних працівників на базі Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Людмила Ланшина, науковий співробітник відділу природи ВКМ.
Марія Філонюк, науковий співробітник відділу новітньої історії ВКМ

12.Реалії та перспективи оновлення діяльності музеїв у нових соціокультурних умовах. За результатами навчання на базі Полтавського художнього музею.
Зоя Навроцька, завідувач Художнього музею, відділу ВКМ

13.Бібліографічний огляд нових надходжень музеєзнавчих і краєзнавчих видань.
Рита Наїдко, завідувач бібліотеки ВКМ

14.Сучасні технології у створенні експозиції музею. Практичне заняття у Музеї Луцького Хрестовоздвиженського братства.
Олена Бірюліна, завідувач відділу давньої історії ВКМ,
Андрій Бондарчук, директор Музею Луцького Хрестовоздвиженського братства

15.Підсумки семінару. Обговорення теми "Проблеми музеїв області на сучасному етапі".
Директори музеїв області
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 516 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0