Що таке музейний простір Волині?

    Станом на 1 січня 2020 року – це 17 комунальних музеїв Волинської області (у т. ч. Волинський краєзнавчий музей, якому підпорядковано 5 музеїв – 4 відділи і філіал), 89 музейних заклади на громадських засадах, з яких 6 – носять звання „Народний музей”, 182 музей при закладах освіти, з яких 35 – носять почесне звання „Зразковий музей”. Це понад 330 тис. музейних предметів основного фонду – пам’яток матеріальної та духовної культури волинського краю, які є частиною Музейного фонду України, і ряд з яких по праву вважається культурним надбанням всього людства. Це 200-300 тис. осіб, які щорічно відвідують музеї Волині. Це понад дві сотні фахівців, які, незважаючи на всі матеріальні негаразді, що супроводжують долю музейного працівника, самовіддано зберігають, вивчають і наближають до широкої аудиторії безцінні музейні скарби.

 [ Добавить новость ]

До Дня пам’яті жертв Голокосту і 77-ої річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї 25 січня 2019 року відбулось відкриття виставки та історична година «Голокост на Волині. Цього не можна забувати…».

31 січня о 15.00 Музей історії Луцького братства запрошує на публічну лекцію «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації», яка пройде з присвятою 590-й річниці події.

24 січня у фойє Волинської обласної ради відбулося офіційне відкриття виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України».

З нагоди 100-річчя проголошення Акту Злуки і Соборності українських земель у стінах Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського було проведено урочистий вечір.

29 січня о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться історична година «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» до дня пам’яті героїв Крут.

Годину історичної пам’яті під такою назвою, присвячену Дню Соборності України, провели у Ківерцівському краєзнавчому музеї для старшокласників міської школи №1.

До Дня пам’яті жертв Голокосту і 77-ої річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї 25 січня о 12.00 год. відбудуться відкриття виставки та історична година «Голокост на Волині. Цього не можна забувати…».

З метою формування у молоді почуття патріотизму, гідності та гордості за свою Батьківщину, усвідомлення значення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, 22 січня у Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї презентували виставку «Сила єдності».

22 січня у Любомльському краєзнавчому музеї відбувся захід «Разом з власної волі з 1919 року», присвячений Дню Соборності та 100-річчю проголошення Акту Злуки.

22 січня виповнюється сто років від Дня Соборності України, коли УНР та ЗУНР об’єдналися в одну державу. До цієї важливої події у Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто фотодокументальну виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921».

В Іваничівському історичному музеї діє тематична експозиція, що висвітлює історичні події періоду Української революції 1917 – 1921 років, та присвячена Дню Соборності України та 100-річчю від дня проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.

У Ковельському історичному музеї розгорнута тематична експозиція „Соборність українського духу”, присвячена 100-річчю Соборності України.

У Музеї волинської ікони вже в одинадцяте відбулися «Різдвяні зустрічі». Цьогорічними їх учасниками був фольклорний гурт «Волиняни» Луцької дитячої музичної школи № 3.

Іграшки, якими гралися українські діти понад сто років тому, можна побачити у народному музеї в Княгининку.

У Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Будуть приходити люди…», приуроченої до 105-ої річниці з часу виходу першого окремого видання драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» (1914).

У Волинському краєзнавчому музеї в рамках проекту «НАВЧАЄМОСЬ В МУЗЕЇ» для учителів історії, слухачів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, закоханих в історію краю лучан, відбулася публічна лекція «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації».

У Музеї Лесі Українки с. Колодяжне діє пересувна виставка «Видання «Лісової пісні» з фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки».

17 січня о 12.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Будуть приходити люди…», приуроченої до 105-ої річниці з часу виходу першого окремого видання драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»

На Любешівщині засновано громадський музей та створено районне відділення Українського фонду культури.

Запрошуємо лучан і гостей міста

на Різдвяні зустрічі

у Музеї волинської ікони!

Гуртківці-краєзнавці Волинського центру туризму, спорту і екскурсій – школярі семи навчальних закладів Луцька і Ківерців – прийшли в Музей історії Луцького братства на картографічний воркшоп «Знай і люби свій рідний край».

 

Запрошують музеї до участі в акції «День неспішного мистецтва», яка цього року відбудеться 6 квітня о 15:00

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з відомим українським мистецтвознавцем, куратором виставок і мистецьких проектів, автором каталогів, альбомів та монографічних досліджень, присвячених українському мистецтву ХХ–ХХІ ст., уродженцем с.Вишнів Любомльського р-ну Валерієм Сахаруком.

Запрошують директорів музеїв, музейних працівників, керівників відділів культури, педагогів, психологів, представників громадських організацій взяти участь у роботі Всеукраїнської конференції «Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей», яка відбудеться 28 січня 2019 р. на базі Національного музею літератури України.

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського з колядками і щедрівками, з віршованими вітаннями, гуморесками та піснями відбулася „Музейна Коляда”.

У Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею, 12 січня (субота) о 16:00 год. відбудеться культурно-мистецька акція «Різдво, Новий рік і не тільки…» в рамках проекту «Довгі осінні, зимові вечори».

Сьогодні, 10 січня, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відзначали Різдво Христове.

Під час різдвяно-новорічних свят та з нагоди шкільних канікул Музей історії Луцького братства пропонує дітям шкільного віку приємний і пізнавальний день в музеї. Задля цієї ідеї підготовлений картографічний воркшоп «Знай і люби свій рідний край».

Волинський краєзнавчий музей запрошує 10 січня о 12 годині на (АНТИ)екскурсію «Одного разу на Різдво».

Якщо свято ще триває, а ви втомились відпочивати, тоді вам до нас на (анти)екскурсію!
У нас буде цікаво!

 

Волинський краєзнавчий музей
запрошує лучан та гостей міста
відвідати виставку
«Різдвяно-новорічні свята
на Волині»!

4 січня у Нововолинському міському історичному музеї відбулося відкриття виставки різдвяної атрибутики «Різдвяне диво», на якій представлені роботи учнів художнього відділу Школи Мистецтв.

Вже стало доброю традицією кожного року проводити в Іваничівському історичному музеї новорічно-різдвяні майстер-класи для відвідувачів спільно з працівниками будинку дитячої та юнацької творчості. Цей рік не став виключенням.

Напередодні Нового року Луцький міський екс-голова Богдан Шиба передав в дарунок Волинському краєзнавчому музеї цінні діаспорні видання документів і матеріалів з історії УПА, УГВР та АБН, два томи із серії Літопис Української Повстанської Армії. Та книгу із секретом...

« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 151 152 »