Для формування у молодого покоління національну свідомість, виховання справжніх патріотів, перший урок, який розпочався у навчальних закладах, проходив під назвою «Україна – єдина країна». Для учнів 4-Б та 4-В класів Торчинської ЗОШ I-III ст. цей урок відбувся у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового.
|
Тематичний захід під такою назвою відбувся у Торчинському народному історичному музеї ім. Г.О.Гуртового. Він був присвячений Дню державного прапора України і Дню незалежності України.
|
До 23-ї річниці від часу проголошення незалежності України у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового підготовлено дві тематичні виставки: фотодокументальну і художню, що висвітлюють як події минулого, так і наших днів.
|
У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбувся захід до відзначення важливої події в історії нашого народу – 365 років від заснування Гетьманщини або Війська Запорозького – козацької держави під проводом Богдана Хмельницького.
|
У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового діє виставка «Забороль на сходинках віків», яка присвячена 585-й річниці з часу найдавнішої писемної згадки про цей населений пункт волинського краю.
|
Сьогодні Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового як ніколи потребує підтримки за посередництва органів місцевого самоврядування району та всієї громади, – пише „Волинь-нова”.
|
У Торчинському музеї до 15 серпня буде діяти виставка «Різнобарв’я української вишивки». На виставці представлені роботи рідних сестер Олени Лихач з смт.Торчин та Сніжани Кухарук з с.Веселе Луцького району.
|
Щорічно 23 травня в Україні відзначають День Героїв. В цей день до Торчинського народного історично музею імені Г.О.Гуртового завітали учні 8-го класу Торчинської ЗОШ, для того, щоб більше дізнатися про тих постатей, які протягом різних періодів історії були борцями за волю України.
|
У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового 20 і 22 травня відбулися екскурсії і заходи, спеціально присвячені до Дня Європи в Україні. Проходили вони біля тематичної виставки, яка детально розповідала про Європейський Союз.
|
Уже певний час у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбувається виставка картин учениці 11 класу Воютинської ЗОШ Світлани Сіжук, яка виховується у прийомній сім’ї Прусів с.Сьомаки (мама Марія Антонівна Прус).
|
31 березня цього року в актовому залі Торчинської дитячої музичної школи відбулась районна учнівська науково-практична конференція «Вивчай, досліджуй історію рідного краю», метою якої було вшанування пам’яті вчителя-краєзнавця Григорія Олександровича Гуртового (1924–2012 рр.).
|
13 березня у Шевченківській світлиці Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового відбулося пошанування пам’яті видатного просвітника, шевченколюба, патріота.
|
День пам’яті Григорія Гуртового відбувся у Торчинському музеї.
26 грудня у Торчинському народному історичному музеї проведено день пам’яті засновника і багатолітнього директора музею, відомого волинського краєзнавця Григорія Олександровича Гуртового (1924-2012), адже цього дня йому виповнилося б 89 років.
|
22 листопада у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбувся урок-реквієм до 80-річчя Великого Голодомору «Голгофа голоду 1932–1933 років: розгойдані дзвони пам’яті». Проведення його організували головний спеціаліст районного відділу освіти Олександр Томаченко та директор музею Олександр Мельник.
|
Виставка художніх робіт Неллі Гергель у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового запрошує в дивовижний і неповторний світ.
|
„НІ, НЕ ВІДХОДЯТЬ ТІ, ЩО НАС ЛЮБИЛИ”
Уже виповнився рік, як перестало битися серце Григорія Олександровича Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею.
|
Назавжди в пам’яті людській.
Пройшов рік, як перестало битися серце засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею Григорія Олександровича Гуртового.
|
День Незалежності святкували у Торчинському музеї.
Нещодавно наша держава відзначила два важливих свята: День Державного Прапора і День Незалежності України. Святкові заходи, урочистості відбувалися у багатьох освітніх та культурних закладах. Захоплюючі та цікаві заходи відбулися і в Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового.
|
ЯК НАМ ГІДНО УВІЧНИТИ ПАМ'ЯТЬ ГРИГОРІЯ ГУРТОВОГО?
Це прізвище відоме кожній культурній і освіченій людині Волині. Григорій Гуртовий, уродженець запорізького краю, з 1947 року як житель селища до останніх днів самовіддано займався музейною, науково–дослідною, педагогічною, журналістською діяльністю. Як волинянам гідно увічнити пам’ять Григорія Гуртового? Газета „Волинь-нова” опублікувала з цього приводу інтерв’ю з новим директором Торчинського народного історичного музею.
|
Торчинському історичному музею присвоїли ім’я Григорія Гуртового.
Депутати Луцької районної ради проголосували за присвоєння Торчинському народному історичному музею ім’я Григорія Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського музею, ветерана музейної справи Волині, земна дорога якого обірвалася 1 вересня минулого року.
|
Волинська обласна державна адміністрація повідомляє, що повністю підтримує ініціативу депутата обласної ради Олешка П.С. стосовно перейменування Торчинського народного історичного музею з присвоєнням йому імені Григорія Гуртового.
|
Волинське краєзнавство, напевно, ніколи не зможе до кінця заповнити той глибинний науковий і дослідницький пласт, який усе своє життя розробляв Григорій Гуртовий із Торчина.
|
Історія збереженого директором Торчинського народного історичного музею Григорієм Гуртовим та переданого Борисом Клімчуком офіційним представникам Японії стяга продовжилася.
|
Вироби дитячих рук – у Торчинському музеї.
Протягом січня у Торчинському історичному музеї діяла виставка дитячих робіт «З колядою, Україно!». Тут були представлені вироби вихованців місцевого будинку школяра (студій «Чарівний пензлик» і «Народна іграшка»).
|
26 грудня у Торчинському народному історичному музеї проведено день пам’яті засновника і багатолітнього директора музею, відомого волинського краєзнавця Григорія Олександровича Гуртового (1924-2012), адже цього дня йому виповнилося б 89 років.
|
21 січня з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України бібліотека для дорослих, Торчинський народний історичний музей та школа смт Торчин запросили всіх на урок пам’яті „Свято єдності – свято духу”. Він відбувся в музеї біля розгорнутої виставки „Зі святом Соборності та Свободи України”, присвяченої тим визначним подіям, про яку детально розповів директор музею Олександр Мельник.
|
У Торчинському історичному музеї проведено день пам’яті Григорія Гуртового.
На базі Торчинського народного історичного музею було організовано і проведено день пам’яті „Незрадливий подвижник українського духу”, присвячений Світлій Пам’яті Григорія Олександровича Гуртового.
|
Мрія фундатора Торчинського історичного музею Григорія Гуртового здійсниться – у Луцьку встановлять пам’ятник Християнському Милосердю.
Цю ідею виносив у своєму серці та вистраждав усім своїм життям (пережив Голодомор 1932-1933 років та голод 1946-1947 років) відомий волинянин, уродженець Запорізької землі, заслужений працівник культури України, фундатор і незмінний директор Торчинського народного історичного музею, нині покійний Григорій Олександрович Гуртовий.
|
Пішов з життя директор Торчинського народного історичного музею Григорій Олександрович Гуртовий.
1 вересня 2012 року обірвалася земна дорога засновника і незмінного директора Торчинського народного історичного музею, ветерана музейної справи Волині, людини, яка все своє життя, всю свою прекрасну душу віддала самовідданому служінню на ниві збереження й увічнення культурної і духовної спадщини українського народу
ГУРТОВОГО
ГРИГОРІЯ ОЛЕКСАНДРОВИЧА
|
Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано з Торчинського музею народу Японії.
Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано народу Японії. Це сталось під час зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката.
Борис Клімчук розповів високоповажному гостю історію цього бойового стяга та передав Японському народу. «Це – ваша історична пам'ять. Цей прапор має бути у вашій країні. Нехай він буде приємним спогадом про Волинь. Ми шануємо свою історії, але й шануємо історію інших країн», - наголосив він.
|
У Білостоку презентували книгу директора Торчинського історичного музею Григорія Гуртового.
На свято Трійці у Будинку культури села Білосток Луцького району відбулася презентація видання ДП "Волинські старожитності" - краєзнавчих нарисів про Білосток Григорія Гуртового. Ми вже повідомляли, що презентація першого накладу відбулася 19 квітня у Луцьку. Другий наклад книжки на чисельні прохання білосточан було видано за кошти вихідця із села, випускника місцевої школи Ігоря Корчука.
|
Польського дипломата приємно вразило відвідання Торчинського історичного музею.
|
|