Головна » 2016 » May » 21 » Запрошуємо на презентацію книги про кінорежисера з Волині
16:42
Запрошуємо на презентацію книги про кінорежисера з Волині
Запрошуємо на презентацію книги про кінорежисера з Волині

   25 травня 2016 року о 16.00 год. у Волинському академічному обласному театрі ляльок відбудеться презентація книжки Лариси Брюховецької «Кінопростір Антона Тимонишина. Від ракет ФАУ-2 до Артура Абста».

   Ця книжка присвячена нашому землякові Антону Григоровичу Тимонишину (1921-1969), який народився на хуторі Береззя (нині с. Сьомаки Луцького району). Працював актором Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, а згодом, здобувши професійну освіту у Київському інституті театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого, став кінорежисером. У шістдесяті роки минулого століття на Київській кіностудії імені О. Довженка поставив декілька гостросюжетних фільмів, серед них: «Ракети не повинні злетіти» (в співавторстві), «Їх знали тільки в обличчя», «Експеримент доктора Абста». Ці гостросюжетні кінострічки мали великий успіх серед глядачів не тільки тодішнього Радянського Союзу, а й за кордоном, свою аудиторію вони мають і сьогодні.

   Автор книги – український кінокритик, кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька теж волинянка. Є упорядником і редактром 14 збірників, присвячених українському та світовому кіно. Повертаючи із забуття ім’я знаменитого кінорежисера Антона Тимонишина, віднайшла і використала чимало архівних матеріалів.

   Під час презентації присутні матимуть змогу переглянути один із фільмів майстра, почути розповіді Лариси Брюховецької про роботу над книгою, а також спогади волинських митців, краєзнавців, земляків про Антона Тимонишина.

   Буде розгорнуто фотовиставку «Антон Тимонишин: героїв його фільмів знають в обличчя» з фондів Волинського краєзнавчого музею, яка висвітлює життєвий і творчий шлях Антона Тимонишина.

   Організатори презентації – Волинський краєзнавчий музей та Волинський академічний обласний театр ляльок.

   Вхід вільний.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 659 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]