Головна » 2016 » May » 31 » Заява Міжнародної нумізматичної ради про культурні цінності
13:44
Заява Міжнародної нумізматичної ради про культурні цінності
Заява Міжнародної нумізматичної ради про культурні цінності

Міжнародна нумізматична рада засуджує незаконні розкопки нумізматичних об’єктів та крадіжки, грабежі та будь-якого роду знищення, бо такі дії знищують цінну історичну інформацію. Водночас вона визнає важливість музейних зібрань, а також приватних колекцій. Колекціонери та колекції відіграють важливу роль в збереженні інформації про монети, археологічні контексти та скарби, знайдені до та після 1970 року*. МНР рекомендує усім своїм членам публікувати свої активи, дбати про встановлення історії цих предметів та робити цю інформацію доступною для науки.

Джерело

посилання на Конвенцію про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності  від 14 листопада 1970 року.

Міжнародна нумізматична рада (International Numismatic Council) – заснована 1934 року як Міжнародна нумізматична комісія (до 2009 р.). На 2009 р. нараховувала більше 160 членів з 38 країн. Діяльність МНР спрямована на виділення грантів та патронаж науково-дослідних проектів, а також організацію Міжнародного нумізматичного конгресу (International Numismatic Congress). Президентом МНР є віце-президент Академії наук Австрії д-р Michael Alram з Музею історії мистецтв (Відень). Бюро (Президія) МНР складається з найбільш авторитетних вчених-нумізматів.

Джерело: Музейний простiр

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 715 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]