Головна » 2015 » December » 24 » Виставку «волинського Фаберже» презентували у Музеї писанкового розпису
17:18
Виставку «волинського Фаберже» презентували у Музеї писанкового розпису
Виставку «волинського Фаберже» презентували у Музеї писанкового розпису

   Без перебільшення геніальний майстер-самоук Анатолій Бойко з Володимир-Волинського настільки вразив своєю творчістю громадськість, що його прізвище внесено в «Книгу рекордів України».

   У своїй багатоплановій обдарованості найвищих досягнень пан Бойко домігся в декоруванні писанок, які він вправно, мистецьки оздоблює дорогоцінними металом і камінням. Завдяки цьому його й назвали «волинським Фаберже». На запрошення музейного керівництва волинянин привіз виставку своїх робіт, які минулого тижня представлено в музеї писанкового розпису. 

   Самобутній митець занурився у творчість з тих пір, відколи скаліченим повернувся з війни з Нагірного Карабаху. Спершу така реабілітація слугувала розрядкою психологічного навантаження, спричиненого війною, згодом переросла у сенс життя.

   У пошуках випадкових заробітків для свого лікування чоловік багато подорожував, побував аж у Забайкаллі. Змалку спостережливий і допитливий, Анатолій всюди придивлявся до місцевих ремесел, вибирав раціональніші методи, вишукував власну методику застосування. Так народжувався авторський геній самобутнього стилю. Найяскравіше він проявився у предметній праці з писанками, які майстер оздоблює, як уже мовилося вище, металом і камінням. Ці неповторні шедеври користуються великим попитом у колекціонерів, які охоче поповнюють ними свої колекції.

   На відкритті музейної виставки митець поділився перед присутніми своєю амбітною мрією – створити у Володимир-Волинському єдину в Європі школу з такого виду мистецтва. Наразі ж, Анатолій Бойко не має навіть власної майстерні, де б міг передавати свої знання послідовникам. Переслідує він ще одну мету. Свого часу мистецтво повернуло його до життя. Нині талановитий митець прагне надати цю можливість теперішнім воякам АТО, серед яких, віриться, є багато талановитих співвітчизників.

Джерело: Музейний простір України

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 1026 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]