Головна » 2015 » June » 10 » В музей – на зустріч з байкарем!
11:09
В музей – на зустріч з байкарем!
В музей – на зустріч з байкарем!

                                                                Складні часи у нас, нівроку,

                                                                На площі люд, як рій, гуде,

                                                                А ми подивимося збоку,

                                                                Хто як отут себе веде

                                                                                    Сіма Кордунова

   Музей історії Луцького братства приваблює відвідувачів не лише постійною експозицією. Тут особлива аура, бо навіть стіни дихають сивою історією, адже через два роки Луцькому Хрестовоздвиженському братству виповниться чотириста років. А братський монастир – майже його ровесник. Та мову тут ведуть не лишень про історичні події. З недавнього часу його головна зала стала пристанищем шанувальників щойно виданої наукової літератури та поетичних збірок.

   Нещодавня зустріч з відомою волинською поетесою Сімою Кордуновою, з нагоди виходу нової збірки сатиричних, гумористичних віршів та байкових оповідей «Чекаємо з моря погоди? І звідки та біда?», зібрала різних за віком шанувальників її творчості. Голова Братства Андрій Бондарчук у вступному слові розповів про різнобічну творчість Сіми Дмитрівни: вона поет і прозаїк, дослідник історії і публіцист, художник і краєзнавець. А ще – справжній інтелігент, талановитий педагог, щирий патріот України, тендітна і водночас сильна жінка.

   Під час зустрічі в ролі декламатора своїх віршів була сама авторка. В залі лунали дружній сміх і жарти, відчувалась повна підтримка аудиторії. Бо присвячені авторські твори спотвореним сторонам людської поведінки, які стоять на заваді гармонійному розвитку українського суспільства. У презентованій збірці поетеса вперше у своїй творчості звернулась до старезного жанру байки, який проявив ще одну грань її таланту.

   Доповненням вечору поезії було активне обговорення віршованих творів, в якому брали слово Віра Рябко, Тетяна Байда, Ростислав Кушнірук, Галина Степанюк, Катерина Шаварова, Аскольд Пекарський, Андрій Довгун, Валентин Добрянський, Василь Кушнір, Людмила Мірошниченко-Гусак та Світлана Політило. Привітали пані Сіму з подякою за творчість представники Волинської обласної творчої дитячої студії «Боривітер».

   Нагородою шановній поетесі стали по справжньому щирі слова любові та вдячності, а за ущипливі і «колючі» вірші байкарка отримала безліч ніжних букетів!

Олена Бірюліна,

завідувач Музею історії Луцького братства

Фото Леоніда Максимова

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 921 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.6/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]