Головна » 2015 » June » 11 » Ужгородцям представили вишивку волинських майстринь Махонюків
11:04
Ужгородцям представили вишивку волинських майстринь Махонюків
Ужгородцям представили вишивку волинських майстринь Махонюків

   10 червня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилась пізнавальна, колоритна та душевно тепла виставка вишиваних рушників. Автори робіт – відомі майстрині з Волині Світлана і Галина Махонюк.

   Сестри народились із фізичними вадами, проте все своє життя присвятили рукоділлю і здобули в цій царині визнання багатьох знавців та шанувальників вишивки, про що свідчать численні нагороди та відзнаки в Україні й закордоном.

   У 2009 році Світлана Махонюк відійшла у вічність, проте сестра Галина невпинно продовжує популяризувати як власні твори, так і доробок своєї "половинки" по життю та творчості.

   За станом здоров’я Галині Махонюк не вдалося приїхати до Ужгорода й представити експонати самостійно. Виставку відкрили начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, директор музею Габріела Андял, доктор мистецтвознавства Михайло Белень і доктор історичних наук Сергій Федака.

   Відзначивши високу художню цінність експонатів, створених із величезною жагою до творчості наперекір складним життєвим обставинам, Юрій Глеба підготував грамоту управління культури Закарпатської ОДА, яку разом із подячним листом передадуть авторці. 

   Всього на виставці представлено близько 60 вишиваних рушників, виконаних у різних техніках та з використанням багатства національної орнаментики. Експозиція діятиме до 5 липня.

Джерело: Закарпатський інформаційно-діловий портал «Мукачево.net»

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 891 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]