Головна » 2015 » June » 23 » У боротьбі за демократичну Конституцію України
15:33
У боротьбі за демократичну Конституцію України
У боротьбі за демократичну Конституцію України

   У приміщенні Волинського краєзнавчого музею, до 19-ої річниці з нагоди прийняття Основного Закону нашої країни, розгорнута виставка «У боротьбі за демократичну Конституцію України». Створена вона на основі матеріалів обласного краєзнавчого музею. На ній представлені документи, починаючи від XVIII століття та закінчуючи сьогоденням. Приурочена виставка відзначенню 19-ої річниці Конституції України. Метою її є поширення знань про історію законодавчої діяльності в Україні та виховання у громадян поваги до державних символів.

   Виставка «У боротьбі за демократичну Конституцію України» наочно демонструє документальні матеріали, що висвітлюють складний процес прийняття Україною демократичного Основного Закону Держави. Україна була однією з перших у світі країн, де було затверджено Конституцію в її сучасному розумінні (у 1710 році – «Пакти й Конституції законів» гетьмана Пилипа Орлика, фотокопії сторінок з оригіналу якого представлені на виставці). Та через втрату своєї незалежності вона лише у 1996 році змогла прийняти і ввести в дію текст Основного Закону, який би відповідав міжнародним стандартам демократії. Цей непростий шлях боротьби та встановлення Конституції незалежної України і висвітлюється на представленій виставці. Відвідувачі Волинського краєзнавчого музею можуть ознайомитися із законами конституційного характеру Центральної Ради, Гетьманату П.Скоропадського і Директорії УНР у 1917 – 1921 роках, документами щодо прийняття та внесення змін до нині діючої Конституції України, світлинами тих українських діячів ХХ століття, які були причетні до створення законодавчих актів конституційного характеру і сучасного Основного Закону нашої країни. Окремим блоком показано вимоги Євромайдану під час Революції гідності 2013 – 2014 років, щодо дотримання демократичних норм Конституції та необхідності внесення до неї змін.

   Виставка «У боротьбі за демократичну Конституцію України» буде працювати до кінця липня в дні роботи музею з 10.00 до 18.00 год.

Сергій Лис,

старший науковий співробітник відділу новітньої історії музею

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 713 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]