Головна » 2015 » December » 9 » Обласний музей запрошує на презентацію книги про засновника УПА
17:35
Обласний музей запрошує на презентацію книги про засновника УПА
Обласний музей запрошує на презентацію книги про засновника УПА

   17 грудня 2015 року о 12.00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Івана Ольховського «Засновник УПА (1941-1943). Сторінки непрочитаного життєпису Тараса Бульби-Боровця» (видавництво «Гарт» м. Київ, 2015 рік).

   Іван Ольховський, письменник і журналіст (уродженець с. Вижгів Любомльського району Волинської області), проаналізував величезну кількість подеколи суперечливих публікацій, спогадів про Тараса Бульбу-Боровця, а також досі не оприлюднені документи, спробував розкрити маловідомі сторінки його життя, відтворити максимально об’єктивний образ засновника УПА. У книзі вперше з’ясовується структура військових формувань Бульби-Боровця, тактика їхніх дій, подаються відомості про керівний склад «Армії без держави», розглядаються конфліктні моменти у стосунках з ОУН під проводом Степана Бандери, досліджується діяльність поліського отамана у повоєнний період.

   Автор книги намагається дати відповідь на багато суперечливих запитань. Хто такий Тарас Бульба-Боровець, національний герой чи самозакоханий отаман-анархіст? Державник-організатор українського війська, який діяв від імені уряду УНР на вигнанні, чи «платний агент німецької розвідки»? Скільки вояків налічували його партизанські підрозділи? Хто були його командири? Чи брали вони участь в антипольських акціях на Волині у 1943 році? Чому бульбівські повстанські відділи не об’єдналися з бандерівськими? Що пов’язує поліського отамана з німецьким спецпідрозділом СС Ягдфербанд-Ост?

   На підставі доступних і недоступних для широкого кола читачів архівних матеріалів, свідчень очевидців, спогадів учасників подій автор книги намагається відтворити максимально правдивий образ Тараса Бульби-Боровця.

До участі запрошуються всі небайдужі до національної історії

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 857 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]