Головна » 2018 » July » 6 » Нові надходження до фондів музею з історії Української революції
10:28
Нові надходження до фондів музею з історії Української революції
Нові надходження до фондів музею з історії Української революції

Виставка «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» продовжує поповнюватися експонатами. Давній друг Волинського краєзнавчого музею, доктор історичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Дем’янюк подарував для експонування другу, з серії карт «Українська революція», карту-буклет «Українська Держава (Гетьманат)».

Підготувала видання Українська картографічна група, за наукового супроводу Інституту історії України Національної академії наук України та за сприяння Фонду Катедр Українознавства (США). Воно містить численні оригінальні ілюстрації, серед яких тогочасні українські гроші та державні печатки, багату текстову інформацію, основну та п’ять додаткових карт. Серед них – карта Києва з розміщенням українських державних установ 1918 року і репродукція оригінальної карти України 1918 року, яка була надрукована у Відні картографічним видавництвом.

Нагадаємо, що у Волинському краєзнавчому музеї продовжує функціонувати виставка «Волинь в Українській революції 1917–1921 років», присвячена 100-річчю Української революції, яке ми на офіційному рівні відзначаємо впродовж 2017–2021 років. На ній, зокрема, щодо періоду Гетьманату можна ознайомитися з світлинами Павла Скоропадського та його наближеними різних років. Блок фотодокументальних матеріалів розповідає про одного з головних ідеологів українського консерватизму та монархізму волинянина В’ячеслава Липинського. Також в експозиції є світлини огляду гетьманом сформованої на Волині Сірої (Сірожупанної) дивізії, «Закон про тимчасовий Державний устрій України», оригінальні грошові знаки Української Держави, колекція зброї тих часів, матеріали про антигетьманські народні виступи на Волині у 1918 році тощо.

Виставка працює у дні роботи музею та продовжує постійно оновлюватися, залучаючи нові експонати. Зокрема, в цьому році вже було створено новий стенд до 100-річчя від Дня Конституції Української Народної Республіки. Отож, запрошуємо всіх небайдужих до української історії до Волинського краєзнавчого музею!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 449 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]