Головна » 2016 » May » 31 » Луцькі колекціонери показали свої надбання
13:19
Луцькі колекціонери показали свої надбання
Луцькі колекціонери показали свої надбання

У Луцьку відбувся Форум колекціонерів, на який з’їхалися нумізмати, філателісти, боністи та власники незвичних колекцій з Волині, Львівщини та Рівненщини, – повідомляє Таблоїд Волині. Організували зустріч Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій спільно з Волинською асоціацією колекціонерів «Паритет».

Усі колекціонери представили частинки своїх надбань. Кожен розповідав про себе, свої експонати та досягнення. Адже, як виявилося, різниця між колекціонуванням предметів та їх збиранням суттєва. Справжні колекціонери вивчають речі, якими цікавляться, їх історію. Експонати зберігаються у гарних упаковках або на стендах.

Марки та монети розміщені  у спеціальних альбомах чи коробочках. При цьому, як зауважив філателіст Володимир Бич, сторінки повинні бути гладесенькими без відбитків пальців. Мабуть, тому кожен колекціонер ставиться до свого захоплення дбайливо та трепетно.

Володимир Бич не просто збирає марки. Він – великий шанувальник творчості Шекспіра, тож на його марках зображено все, що стосується життя та творчості великого поета.

«Не кожна марка, на якій зображений Шекспір, насправді стосується Шекспірівської колекції. До неї відносяться лише ті марки, які стосуються пам’ятних дат життя чи творчості поета. А останнім часом на багатьох марках почали писати цитати з Шекспірівських творів», - розповідає філателіст.

Володимир Бич, який ще й працює вчителем у НВК № 9, любов до творчості Шекспіра прививає і своїм учням. Він не лише знає усе про життя і творчий шлях поета, а й перекладає його твори та написав книгу «Шекспір крізь призму філателії», яка має бути першим у світі виданням на цю тематику.

Наймолодший колекціонер чотирирічний Вова Каліш презентував свою колекцію «кіндерів». Хлопчик по дорослому розповідав про експонати своєї збірки, які для нього є дуже цінними. Є у нього і панда, і злі пташки, і посіпаки. Ймовірно, тягу до колекціонування Вова перейняв у свого дідуся Миколи, який є нумізматом та має колекцію монет.

Сергій Деркач презентував невеличку частинку своєї колекції алкомінімалістики – він збирає маленькі пляшечки з алкоголем. Кожна плящина містить до 50 мл напоїв. Це і коньяк, і текіла, і горілка. Має Сергій і особливу «тару» - пляшечка місткістю лише… 1,2 мл! Вона по праву занесена до книги рекордів Гіннеса як найменша пляшка з алкоголем у світі. Загалом у колекції Сергія понад 800 експонатів. Щоб розмістити їх вдома, алкомінімаліст відвів окрему кімнату зі спеціальними стендами та полицями.

Директор центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін представив свою чайну колекцію – предмети, які стосується чаювання. А його син, Микола, показав учасникам форуму колекцію паперових грошей.

Родзинкою заходу стала колекція Володимира Ящука, який власноруч виготовляє мініатюрні вітрильники к пляшках. Кожен його кораблик є копією історичних, мультиплікаційних чи кінематографічних суден. Є у нього і кораблик, на якому плавали відомі анімаційні козаки, і судна на якому плавав Шрек та пірати Карибського моря, і навіть човен з книги «Старий і море».

Окрему увагу привертають вітрила, які виготовлені з кукурудзи, ниток, та навіть павутини!

Філателіст Володимир Козлов розповів про свою колекцію марок із зображенням флори і фауни. Колекціонер настільки добре вивчив світ природи, що планує випустити книгу про хребетних Волині, ілюстровану зображеннями марок.

Рівненський «Монетний Двір Туриста» презентував монету, виготовлену шрифтом Брайля, Волинська дирекція «Укрпошти» – філателістичну  продукцію, а луцькі Любителі тролейбусів, які знають все про цей транспорт, показали квитки, фото та інші експонати, які стосуються «рогатих автобусів».

Настрій усім учасникам форуму підняли карикатури Леоніда Сахнюка.

Серед інших колекцій, представлених на форумі, були зібрання політичної атрибутики, олівців та «стирачок», пакетиків цукру, старовинних монет різної доби, гральних карт, візитівок і навіть букварів народностей України.

Наприкінці форуму всі учасники отримали в подарунок «Абетку лучанина», видану трьома мовами – українською, англійською та польською.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 952 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]