1-2 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбудуться масові науково-освітні заходи „Музей збирає друзів”, приурочені 100-річчю пам'яті Лесі Українки. Початок 1 серпня о 12.00 год.
ПРОГРАМА ЗАХОДІВ
|
Лесин „білий” будинок Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки 10-14 липня 2013 року закрито на ремонт.
|
35 школярів з усієї України відвідали замок Любарта, побачили шацькі озера, брали участь у тренінгах та творчих вечорах. Та найбільше захопилася учні садибою Лесі Українки, оскільки на конкурс готували наукові роботи саме про цю поетесу.
|
14 червня за сприяння заступника голови Ковельської райдержадміністрації, голови спостережної комісії Андрія Мигулі, заступника начальника Ковельської виховної колонії із соціально-виховної і психологічної роботи Юрія Філаретова був організований виїзд 4 засуджених Ковельської виховної колонії в літературно-меморіальний музей Лесі Українки с.Колодяжне.
|
Фонди Літературно-меморіального музею Лесі Українки с.Колодяжне поповнились цікавим експонатом – книгою Украінськімъ дітямъ/ пьять перекладівъ-віршівъ Олены Пчілкы. – Кіевъ: Типографія Г.Т.Корчакъ-Новицкаго, Михайлов. ул. соб. домь, 1882.– 47 с.
|
19 травня у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбулася урочиста подія – Дарунок Біблії 1820 року (м.Санкт-Петербург) Анатолієм Федоровичем Александруком, жителем м.Ковеля.
|
18 травня у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки вчетверте гостював внучатий племінник Лесі Українки, онук Оксани Косач-Шимановської Роберто Гааб з донькою Едою, яка у Колодяжному вже вдруге, сином Гуго, який перший раз побачив землю на якій народилася його прабабуся Оксана, нареченою сина Мартою Гарсія.
|
18 травня 2013 року в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбулося секційне засідання Міжнародної наукової конференції „Леся Українка і національна література”, яка проходила 17 травня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє персональна виставка української мисткині Лариси Іванової „Чисті тони палітри”.
|
30 березня Патріарх УГКЦ, в рамках канонічної візитації, після відвідин м.Ковеля, завітав до Літературно-меморіального музею Лесі Українки в с.Колодяжне.
|
Музей-садибу Лесі Українки планує відвідати глава Української греко-католицької церкви під час свого візиту до Ковеля. Патріарху відомо, що брат Лесі Українки Микола Косач був прихожанином греко-католицької церкви. Про це є документальні свідчення, які зберігаються в Канаді.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє виставка художника-реставратора I категорії станкового темперного та олійного малярства Володимира Магінського (м.Львів).
|
Продовжуючи давню Косачівську традицію щороку відзначати Роковини Т.Г.Шевченка (так в сім'ї називали Дні пам'яті Великого Українця), 7 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося свято „Дано любить, терпіть, страждать”, участь у якому взяли наукові співробітники музею, учні молодшого шкільного віку та вчителі Колодяжненської загальноосвітньої школи.
|
На території парку, який знаходиться в охоронній зоні літературно-меморіального музею Лесі Українки с.Колодяжне, працює техніка Ковельського міжрайонного управління водного господарства.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 25 лютого відбулося відкриття виставки „Лісова пісня” Лесі Українки в роботах Софії Караффи – Корбут” з фондів Музею „Лісова пісня” урочища Нечимне.
|
Колодяжне – свята земля, бо тут колиска таланту великої Лесі Українки, слово якої пломеніє і засвічує, допомагає доростати до самих себе, стати і бути українцями.
|
24 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки проведено обласний конкурс читців „Мій любий краю”, присвячений 142-й річниці від дня народження письменниці.
|
23 лютого в гостях у Косачів побували учні Школи гармонійного розвитку, яка створена ГО „Союз Українок”. Діти, їх батьки, бабусі, члени ГО „Союзу Українок” із задоволенням оглянули Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, ще більше пройнялися духом батьківщини Лесі Українки.
|
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Бориса Клімчука від 7 лютого 2013 року №45 встановлені персональні стипендії голови обласної державної адміністрації народним артистам України, народним художникам країни, ветеранам і пенсіонерам культури, мистецтва, інформаційної галузі на 2013 рік. Серед стипендіатів заслужений працівник культури України, завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віра Михайлівна Комзюк та ветеран музейної справи Лідія Григорівна Грицина.
|
Разом із святом „Різдво у Косачів”, яке відбулося 9 січня, в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка Валентини Михальської „Я живу, тому що люблю” (живопис, графіка).
|
9 січня в музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбулося свято „Різдво у Косачів”. Наукові співробітники музею розповіли про традицію святкування Різдва в Косачів. Любили це свято в родині, адже воно створювало неповторну ауру запахом свіжозрубаної, принесеної з лісу ялинки, святковою метушнею по приготуванню особливих страв, чеканням гостей з Києва, врядженням ялинки.
|
Колодяжненський музей Лесі Українки поповнився новими експонатами.
Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки поповнився новими експонатами – двома виданнями „Лісової пісні”.
|
Колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни”.
Кілька днів тому фондова колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни” київської художниці Лариси Володимирівни Іванової. Літографії мають назви: „Натуро-матінко! Я на твоєму лоні дитячі радощі і горе виливала”, „Гетьте, думи, ви , хмари осінні!”, „Ой, чи так красно в якій країні, як тут, на нашій рідній Волині!”, персонажами яких слугує образ Лесі Українки у дитячі та юнацькі роки.
|
У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку „Творчість Лесі Українки в роботах кримських учнів та студентів”.
25 жовтня 2012 року в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку „Творчість Лесі Українки в роботах кримських учнів та студентів”.
|
У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”.
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”, що стала підсумком восьмирічної діяльності художниці. Анжеліку Рудницьку знаємо як телеведучу, співачку, письменницю, викладача, громадського діяча, художницю, але це якраз той випадок, коли важливо побачити її твори власними очима.
|
У Колодяжненському музеї відкрито персональну виставку Миколи та Анастасії Гончаруків „В майстерні художника” (Відео).
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка Миколи та Анастасії Гончаруків „В майстерні художника”, на якій представлені портрети, пейзажні, натюрморти, вироби з дерева, різьба, художньо оброблені природні форми.
|
У Колодяжненському музеї відбувся День пам’яті Лесі Українки.
1 серпня 2012 року минуло 99 років від дня смерті Лесі Українки. У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся День пам’яті письменниці „Пісні, розстанемось ми з вами” та проведена панахида.
|
Завідувач Колодяжненського музею Лесі Українки Віра Комзюк взяла участь у літературному вечорі „Колодяжне у житті Олени Пчілки”.
З нагоди 163 річниці від дня народження відомої української письменниці, публіцистки та громадської діячки Олени Пчілки у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір „Колодяжне у житті Олени Пчілки”. У ньому взяли участь члени Національної спілки письменників України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
|
У Колодяжненському музеї Лесі Українки експонується флористична виставка Галини Боратинець.
Квіти – то давня любов Галини Максимівни Боратинець. Перші роботи із засушеного матеріалу виконувала на кольоровому папері. Згодом перейшла думка взяти природне тло, замкнути простір рамкою.
У своїх роботах майстриня поєднує квіти і пелюстки – різні за формою, структурою, кольором, строками цвітіння. Рослини для роботи бере з саду, поля, лугу, квітника.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку майстра народної творчості Ніна Габрилевич.
У літературно – меморіальному музеї Лесі Українки с. Колодяжне діє виставка „На білих крилах рушників” автором якої є Ніна Габрилевич – майстер народної творчості.
Ковельчанка Ніна Сергіївна Габрилевич вже не один рік дивує нас оригінальними роботами. Свої вишивки вона не раз експонувала на багатьох творчих конкурсах.
|
Щороку в родині Косачів відзначали роковини Тараса Шевченка, в програмі яких були, так звані, «відчити», декламування напам’ять творів поета, художнє читання «Гайдамаків», «Катерини», презентація творів Лесі Українки про Шевченка. Продовжуючи Косачівську традицію, в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки також проводяться Шевченківські дні. Цього року літературно-музичний вечір носить назву «Як я її люблю, мою Україну!».
|
Виставка „Свято „Лісова пісня” у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
|
„Відгуки душі” у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася виставка „Леся Українка та родина Косачів в портретах”.
|
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся обласний конкурс читців „Мій любий краю”.
|
|