Головна » 2015 » June » 5 » Екосвіт очима юних художників показали в обласному музеї
14:07
Екосвіт очима юних художників показали в обласному музеї
Екосвіт очима юних художників показали в обласному музеї

   5 червня у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась виставка природоохоронного плакату «Землю для нащадків збережемо!».

   Виставка приурочена до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Рішення про щорічне відзначення цього свята було прийнято на Конференції Організації Об’єднаних Націй по охороні довкілля, яка відбулась у Стокгольмі 5 – 16 червня 1972 року. В Україні Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища відзначається з 1973 року.

   Виставка створена за результатами Луцького міського заочного конкурсу «Екосвіт очима юного художника», який традиційно проводиться в рамках ініційованої міською владою загальноміської акції «Екологічний квартал». У конкурсі беруть участь учні загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних навчально-виховних заходів віком від 9 до 17 років. Мета його проведення – підвищувати екологічну грамотність учнів, сприяти вихованню екологічної культури і етики підростаючого покоління, активної природоохоронної поведінки, розвивати екологічну свідомість та інтерес учасників до природоохоронної діяльності шляхом відтворення мовою малюнка думок, вражень, почуттів та особистого ставлення учасників до екологічної тематики. Це є одним із найважливіших завдань сьогодення. Для того щоб створити гарний змістовний малюнок чи плакат необхідно мати знання про сучасні екологічні проблеми, пропустити дану інформацію через свої серце і душу, через призму власних емоцій.

   Роботи, представлені на виставці – кращий доробок дітей за останні роки. Думки юних художників, відтворені мовою малюнка на папері, – це відображення реальності дитячими очима.

   Першими відвідали виставку плакатів вихованці дитячого садка № 17 міста Луцька, які прийшли до музею на екологічну годину «День людської доброти». Діти вибрали найкращий, на їх думку, плакат, взяли участь у веселих конкурсах і вікторинах, познайомились з рідкісними та зникаючими тваринами Волині, дізналися, чому вони потрапили до Червоної книги України.

   Маленькі екологи продекламували вірш «День людської доброти» українського поета Юрія Шипа:

П’яте червня – день чудовий:

Щедрий подих літа,

Благодатний шум діброви,

Днина мила й світла

     П’яте червня – день врочистий

     Захисту природи:

     Свято мирне, свято чисте,

     Свято міжнародне.

П’яте червня – день тривоги

В двадцять першім віці.

День швидкої допомоги

І пташині, й квітці.

      П’яте червня – день прекрасний,

      Для людського звіту.

      Вболівання за сучасне

      І майбутнє світу!

   По завершенню музейного заходу дошкільнята отримали подарунок – кумедного іграшкового зайчика.

   Запрошуємо і Вас відвідати виставку екологічного плакату.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1888 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]