Головна » 2015 » June » 22 » Дослідження на Володимир-Волинському городищі
15:27
Дослідження на Володимир-Волинському городищі
Дослідження на Володимир-Волинському городищі

   ДП «Волинські старожитності», що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам’ять» спільно з польською Фундацією Незалежності (Люблін) розпочали пошукові дослідження на Володимир-Волинському городищі, де у 1997, 2010-2014 рр. виявлено і ексгумовано більше 2700 жертв НКВС та гестапо. Участь в експедиції беруть Сергій Панишко (керівник), Олексій Златогорський, Тарас Верба, Сергій Шабловський, Дмитро Дем’янчук, Ірина Витвицька, Назар Галабуз, Андрій Трофимук, Юрій Сковорода – з української сторони та Ян Федірко, Павел Боболович – з польської.

   Протягом двох тижнів закладено 18 траншей різних розмірів і глибини у східній, центральній та південній частині давньоруського городища. В одній із траншей виявлено поховальну яму, в якій знаходиться від 300 до 1000 людських останків. Попередньо дослідники визначили цю яму як середньовічне кладовище, але відсутність будь-якого супровідного матеріалу і подальші дослідження цієї ями дадуть точне хронологічне датування.

   Зі спогадів колишнього головного лікаря лікарні, яка діяла в приміщенні колишньої в’язниці, Миколи Ваврисевича у 1973 році у північно-східній частині городища було вирішено облаштувати сміттєзбірну яму. Під час її копання виявлено людські останки, різне взуття, рештки одягу. Останки залишили на місці, яму засипали.

   Цей смітник наша спільна експедиція 2015 року відкрила. Виявлено людські останки, що лежали не в анатомічному порядку, велику кількість сміття різних років ХХ століття. Там же виявлено кокарду з польського військового кашкету, що, ймовірно, належить офіцеру Люблінського 8 піхотного полку. Історія цього полку свідчить, що у вересні 1939 року воїни були інтерновані Червоною Армією. Подальша їх доля невідома. Можливо дослідження експедиції дадуть відповідь на це питання.

   Також дослідниками в одній із траншей відкрито виробничу цегляну піч XIV-XV ст. та унікальний глечик-куманець східної традиції того ж часу.

   Роботи тривають надалі.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Фото: Ян Федірко, Олексій Златогорський

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 892 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]