14:42
17 липня 85 років від дня народження українського письменника та колишнього музейника Й.Г.Струцюка
|
|
З 17 липня 2019 року у Волинському краєзнавчому музеї діє виставка «Долі нашій немало дано», присвячена 85-річчю Йосипа Георгійовича Струцюка – поета, письменника, члена Спілки письменників України, почесного громадянина м. Луцька, колишнього наукового співробітником музею Лесі Українки в с. Колодяжному та Волинського краєзнавчого музею, який і нині займає активну життєву позицію, плідно працюючи на творчій ниві.
На виставці представлені світлини та документи з особистого архіву Йосипа Георгійовича, меморіальні речі та нагороди, переданих ним до фондів Волинського краєзнавчого музею.
Йосип Георгійович зробив значний внесок у розбудову Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, довгий час плідно працював науковцем Волинського краєзнавчого музею.
Одним із перших він удостоєний звання лауреата обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського (1992). Лауреат I Міжнародної літературної премії ім. Богдана-Нестора Лепкого, ряду інших літературних премій.
У 2009 році удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України». 8 вересня 2011 року рішенням Луцької міської ради Йосипу Струцюку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька».
Особливе місце на музейній виставці займає його творчий доробок – понад 50 поетичних, прозових та драматичних творів, текстів до ряду пісень. З 1970 року він член Спілки письменників України. Й.Г.Струцюк – автор понад 60 книг. Пісенно-збиральницька діяльність Й.Г.Струцюка – це запис не лише текстів, а й мелодій, котрі згодом були розшифровані. Збірник пісень «Ти не згасла, зоре ясна. Пісні Холмщини і Підляшшя» найбільш повний і упорядкований таким чином, щоб бути доступним для дослідників, це понад 200 пісенних текстів та мелодій.
Колектив Волинського краєзнавчого музею щиро вітає Йосипа Георгійовича Струцюка з ювілеєм та висловлює щиру вдячність за багаторічну плідну співпрацю, за передані до музею матеріали, постійну дієву допомогу у проведенні музейних культурно-освітніх заходів, значний особистий внесок у збереження та пропаганду української мови, популяризацію пам’яток історії та культури волинського краю, виховання національної свідомості волинян та бажає нових творчих здобутків у збагаченні культури українського народу та примноженні його друкованого слова. Йосипе Георгійовичу – міцного Вам здоров’я, довгих років життя і |
|
|
Всього коментарів: 0 | |