Головна » Дошка оголошень » Музейникам |
У категорії оголошень: 144 Показано оголошень: 121-140 |
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7 8 » |
Сортувати по: Дате · Названию · Комментариям · Просмотрам
Міністерство культури України запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку музейної справи на період до 2018 року, який розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства культури України (розділ «Громадське обговорення») для отримання пропозицій та зауважень. Зауваження та пропозиції приймаються в термін до 14 жовтня 2012 року в письмовому та електронному вигляді.
|
На базі Волинського краєзнавчого музею та Кортеліського історичного музею 19-20 вересня 2012 року відбудеться обласний семінар-практикум директорів комунальних та громадських музеїв області на тему „Сучасні технології в роботі музейних установ різних рівнів”.
ПРОГРАМА
|
Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки готується до видання „Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік”. Необхідно до 20 вересня 2012 року надати пропозиції щодо важливих знаменних і пам’ятних дат 2013 року по районах для включення до календаря. У переліку необхідно вказати...
|
Відповідно до Закону України «Про культуру», на виконання пункту 9 розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни» від 19.01.2011 № 148 (із змінами) та з метою впорядкування штатів державних та комунальних музеїв, заповідників та закладів музейного типу, які повністю утримуються за рахунок державного або місцевого бюджету, Міністерство культури України 1 серпня 2012 року затвердило нові примірні штатні розписи державних та комунальних музеїв, заповідників та закладів музейного типу.
Тільки де взяти кошти на такі штати?
|
Методичні рекомендації визначають порядок комплектування, наукового опису, обліку, зберігання і використання предметів нумізматики (монет, - як окремих примірників, так і скарбів), фалеристики (орденів, медалей, знаків, значків, жетонів), боністики (паперових грошових знаків, бон, платіжних документів), сфрагістики (печаток), геральдики (гербів), які відносяться до основного фонду і зберігаються в музеях системи Міністерства культури і туризму України.
|
Зразки заповнення уніфікованих паспортів на предмети сфрагістики та геральдики. Словничок термінів.
|
Додатки:
- Найбільш уживані знаки монетних дворів; - Знаки мінцмейстерів на російських монетах; - Коротка хронологія польських королів; - Коротка хронологія російських царів династії Романових; - Типи геральдичних хрестів; - Список рекомендованої літератури. |
Музеї є скарбницею історичної та культурної спадщини, а музейні експонати – носіями безцінної інформації про історію та культуру краю. Стан сучасного соціуму як в Україні, так і світі, все частіше дозволяє говорити про нашу епоху як про поворотний момент в історії. У зв’язку з цим виникає необхідність пошуку нових орієнтирів, напрямків розвитку. Одним з шляхів вирішення цього завдання може служити створення музеїв нового типу, які виконують не лише традиційну функцію, але є науковими й духовними центрами, музеїв, які пропонують нове бачення, нове осмислення тієї чи іншої проблеми, музеїв, які розвивають нову тему.
|
Пам’яткознавча діяльність сучасних музейних закладів передбачає звернення до її теоретико-методологічних засад, зокрема, чітке розуміння провідних понять. Одним з них є поняття пам’яткознавства й музеєзнавства, окреслене словосполученням (терміном) „музейна пам’ятка”.
|
Кожна музейна експозиція є результатом великої наукової роботи. Ця робота відбувається у кілька етапів, на кожному з яких автор експозиції фіксує (чи принаймні повинен фіксувати) результати своїх досліджень, підбору та вивчення експонатів, формування експозиційних комплексів тощо.
|
Паспорт заповнюється тільки на музейні предмети основного фонду, в одному примірнику, українською мовою. Інформація в полях паспорта не повинна дублюватися. Паспорт заповнюється чітким виразним почерком (або друкується на машинці), особливо що стосується власних назв та імен, термінів тощо. Скорочення в Уніфікованому паспорті, як і виправлення, не допускаються.
|
В музеях, у яких є реставраційні майстерні, створюється спеціальна Рада з питань реставрації і консервації експонатів. Раду очолює заступник з наукової роботи або головний хранитель. Реставраційна рада є дорадчим органом. Її завданням є розгляд і обговорення заходів у галузі консервації і реставрації музейних пам’яток, річних планів робіт реставраційної майстерні, розгляд і рекомендації способів і методів консервації і реставрації пам’яток, а також складання висновків про виконання найбільш відповідальних і складних реставраційних робіт, про якість реставрації тощо.
|
Ефективність використання музейних фондів залежить від ступеня їх наукової обробки. Щоб зробити музейні фонди доступними для дослідників, для використання в експозиції, на виставках і в усіх інших видах науково-освітньої і виховної роботи, необхідно виробити в кожному музеї такі форми ознайомлення відвідувачів з колекціями, які давали б найбільший ефект. У цьому контексті чи не найефективнішою є така форма науково-фондової роботи, як створення різноманітних каталогів.
|
Всі державні музеї, що мають в наявності музейні цінності з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зобов'язані вести їх суворий облік і забезпечувати зберігання у відповідності з діючою інструкцією.
|
Один з найважливіших напрямів діяльності музеїв – науково-дослідна діяльність. Коло наукових зацікавлень музейних співробітників значно розширився. Це – написання статей до наукових збірників, що їх видають музеї, дослідження експозиційних тем, написання наукових довідок та розроблення наукових паспортів, масове видання путівників, буклетів, каталогів, альбомів.
|
Кожен музей має своє неповторне обличчя власне завдяки своїм експозиціям – тієї частини музейного фонду, яка виставлена для огляду. Одне з центральних місць у музейній праці посідає виставкова діяльність. Музейні виставки присвячені різним подіям нашого життя та маловідомим широкому загалу історичним постатям і сторінкам історії України.
Більшість масових науково-освітніх імпрез музеїв провадиться з використанням стаціонарних та пересувних виставок за участю науковців, митців, представників радіо і телебачення, журналістів, широкої громадськості, через що вони й набули широкого розголосу. |
Без комплектування фондів, їхнього наукового опрацювання, збереження та реставрації робота музейних експозицій була б неможливою.
Головною проблемою всіх музеїв і надалі залишається покращення умов збереження фондових матеріалів, їх реставрація і консервація, комп'ютеризація фондів. Умови збереження музейних колекцій далеко не ідеальні, позаяк, тіснява, а іноді непристосованість фондосховищ, характерні для переважної більшості музеїв, значно ускладнюють роботу з музейними предметами а іноді шкідливо впливають на їхній стан збереження. |
У ромках фестивалю "Музейний туристичний ресурс – 2012" 16-17 травня 2012 року на базі Волинського краєзнавчого музею буде проведено обласний семінар-практикум директорів комунальних та громадських музеїв Волинської області на тему "Діяльність музеїв в сучасних умовах".
|
П р о г р а м а
Першого Волинського обласного
музейного фестивалю
„Музейний туристичний ресурс – 2012”
|
Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. Святкові заходи можуть тривати один день, вихідні або цілий тиждень. Головне, щоб їх суть відповідала принципу: «Музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці і світу між людьми».
У 2012 році Міжнародний день музеїв відмітить своє 35-річчя!
Щороку Консультативний комітет ІКОМ пропонує тему, яка може бути по-різному інтерпретована музеями, проте, незмінно сприяє підвищенню їх впливу в суспільстві. На 2012 рік була запропонована тема «Музеї у світі, що змінюється. Нові виклики, нове натхнення».
|