Головна » 2015 » July » 14 » Зверніть увагу! Стартує нова Програма ЄС для культури та креативних індустрій у країнах Східного Партнерства
10:52
Зверніть увагу! Стартує нова Програма ЄС для культури та креативних індустрій у країнах Східного Партнерства
Зверніть увагу! Стартує нова Програма ЄС для культури та креативних індустрій у країнах Східного Партнерства

   Програма Європейського Союзу - Східного Партнерства «Культура і креативність» розпочинає роботу в липні для підтримки культурних та креативних секторів і збільшення їхнього внеску у сталий гуманітарний, соціальний та економічний розвиток в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

   Програма буде працювати з такими темами, як управління проектами, культурне лідерство та адвокація, дослідження у сфері культури, просування культурного продукту, фандрайзинг, культурна журналістика і комунікації. Програма буде сфокусована на чотирьох основних компонентах, що включають в себе практичні дослідження, тренінги, інформаційні кампанії та надання можливостей для міжнародного культурного співробітництва.

   Активності програми включатимуть майстер-класи, інтенсивні тренінги, освітні онлайн-платформи, навчальні тури і партнерські заходи, що дозволять формувати мережі зв'язків між громадськими і приватними культурними організаціями, представниками уряду і громадянським суспільством.

   Хоча це і регіональна програма, вона буде в значній мірі зосереджена на потребах та особливостях кожної з країн за допомогою місцевих координаторів, які будуть невід’ємною складовою основної команди. Програма буде реалізовуватися протягом трьох років. Бюджет Програми складає близько 4,2 млн. євро. 

   "Потреба в партнерстві між державними інститутами, громадянським суспільством і комерційним сектором в культурі є центральною для кожної сучасної держави. Це може бути досягнуто лише шляхом просування спільно сформульованих національних стратегій, котрі матимуть в якості відправної точки широке і водночас чітке розуміння культури та її ролі в реформах і позитивних змінах", - вважає керівник Програми ЄС-Східного партнерства «Культура 2015-2018» Террі Санделл. Офіс програми у Києві співпрацює з Міністерством культури у питаннях реформування управління культури, напрацювання стратегічних документів, приєднання до програми «Креативна Європа».

   У результаті конкурсного відбору, керівництво програмою здійснює Британська Рада у партнерстві з Фундацією Сорос-Молдова, Національним центром культури у Польщі та Гете-Інститутом.  Програма є продовженням підтримки культури Європейським Союзом у регіоні Східного партнерства.

   З метою отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до Анастасії Нуржинської, експерта з питань комунікацій програми Європейського Союзу - Східного партнерства "Культура і креативність": +38 (095) 139 93 52 [email protected]

Сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/culturepartnership

ДОВІДКОВО: Культурні та креативні сектори включають в себе архітектуру, архіви, бібліотеки та музеї, художні ремесла, аудіовізуальні мистецтва (кіно, телебачення, відеоігри і мультимедійні продукти), матеріальну і нематеріальну культурну спадщину, дизайн, фестивалі, музику, літературу, перформативні мистецтва, видавничу справу, радіо і образотворчі мистецтва. Всі разом вони надають робочі місця 8.3 мільйонам громадян Європейського Союзу і мають сукупний прибуток у розмірі 558 мільярдів євро. При цьому культурні та креативні індустрії демонструють кращі темпи економічного зростання, ніж виробництво і сфера послуг.

Джерело: Музейний простiр

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 810 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]