Головна » 2020 » May » 26 » Звернення Українського національного комітету ІСОМ стосовно ситуації у Музеї Івана Гончара. ПІДТРИМУЄМО!
21:02
Звернення Українського національного комітету ІСОМ стосовно ситуації у Музеї Івана Гончара. ПІДТРИМУЄМО!
Звернення Українського національного комітету ІСОМ стосовно ситуації у Музеї Івана Гончара. ПІДТРИМУЄМО!

Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими дії представників Державного бюро розслідувань, що мали місце 26 травня 2020 р. у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ).

Співробітники Державного бюро розслідувань під час проведення слідчих дій у рамках одного з кримінальних проваджень застосували силу для проникнення у виставкове приміщення музею – зламали двері, виштовхнули директора – Петра Івановича Гончара, і заблокували вхід. Що відбувалося в цей час у приміщеннях музею – невідомо, оскільки співробітників Музею Гончара, народних депутатів, які прибули на місце, та журналістів всередину не пропускали. Представники поліції обмежилися спостереженнями та прийняттям заяв від директора музею та інших осіб.

ІКОМ України не вважає можливим давати оцінку змісту кримінального провадження і діям його фігурантів, це – компетенція правоохоронних органів. Водночас подібні дії працівників ДБР підважують принцип верховенства права та підривають суспільну довіру.

Музеї є публічним простором, місцем зберігання спільної спадщини і діалогу. Вони очікують від правоохоронних органів захисту і підтримки, а не агресії і насильства на межі актів вандалізму. Останній раз правоохоронці вдиралися до приміщення музею силою у січні 2014 р. Ця практика має бути назавжди викорінена.

Вимагаємо від керівництва ДБР принести вибачення Петру Гончару і провести службове розслідування даного інциденту.

ІКОМ України

Довідково:
Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” з часів свого створення є осередком демократії. Головне завдання нашої діяльності - служити суспільству, належно зберігаючи та достойно презентуючи українську культурну спадщину. За роки свого існування з 1993 року ми завжди були відкритим простором для представлення не лише музейної збірки, а й мистецьких творів з приватних колекцій.
26 травня 2020 року в Музеї Івана Гончара відбулася презентація для преси колекції картин родини Петра та Марини Порошенків, що буде представлена на виставці для громади після завершення карантинних обмежень у Києві.
Після презентації представники Державного бюро розслідувань вторглися до виставкової зали музею. Вони заявили, що вчинили ці дії у зв'язку "з наявністю інформації про загрозу для майна та необхідністю врятування його". Проникнення у приміщення представниками ДБР відбулося без судового рішення та за відсутності згоди директора музею, який є матеріально відповідальним за збереження музейних цінностей, а також мистецьких творів з виставки, що на період перебігу потрапляють під облік музею. Представники ДБР заблокували вхід і перешкодили потраплянню директора до приміщення музею, зокрема до зали із виставкою.
Слідчі увірвалися до будівлі, пошкодивши дві групи вхідних дверей. Директором музею було подано заяву до Національної поліції щодо пошкодження державного майна та проникнення у приміщення без його дозволу.
Пізніше, завдяки наполегливій вимозі директора, представники ДБР впустили його до зали із виставкою.
Станом на вечір вівторка, 26.05.2020:
1. Мистецькі твори були описані, визначені речовим доказом та передані директору НЦНК “Музей Івана Гончара” Петру Івановичу Гончару як відповідальному зберігачеві. Вони будуть зберігатися в музеї до вирішення їх юридичної долі, як і зберігались до свавільного вторгнення слідчих ДБР.
2. Представниками ДБР за результатами проведеного несанкціонованого обшуку вилучені з експозиції документи, що підтверджують законне перебування колекції на території України. Вони були публічно виставлені до огляду, як правова підстава перебування цих картин в музеї.
Ми стурбовані цією ситуацію, адже вона є загрозливою не лише для культурної сфери, а й для всього українського суспільства. Музеї за жодних обставин не мають бути об’єктом правового приниження та вандалізму з боку правоохоронних органів.

Джерело: Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum)

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 344 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]