Головна » 2018 » May » 5 » Зустріч у музеї «Театр і музей: творча кухня»
15:37
Зустріч у музеї «Театр і музей: творча кухня»
Зустріч у музеї «Театр і музей: творча кухня»

До Міжнародного дня музеїв Волинський краєзнавчий музей на виставці «Театр і Майстер» проводить серію музейно-театральних зустрічей, які познайомлять з життям театру і театралами.

Виставка була відкрита до Міжнародного дня театру в кінці березня. В основу наукової концепції експозиції покладена ідея показати через особистість Майстра один із складників процесу створення театральної вистави, кухню сценографії.

Ми часто асоціюємо працю в театрі лише з грою акторів, які презентують готовий продукт для глядача. Музей пропонує поговорити про інше – як створюється вистава? Наскільки це трудомісткий процес, що складається з багатьох творчих та робочих моментів, побачити театр через творчість Майстра: художника-постановника, художника по костюмах, художника-декоратора. Нині стало можливим і поспілкуватися творцями вистави.

3 травня 2018 року відбулася перша зустріч з Майстром – Богданою Бочкай – головним художником Волинського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Мисткиня працює в театрі сім років. У її постановці створено понад 20 вистав. Серед улюблених «Ромео і Джульєта», «Різдвяна ніч».

У спілкуванні взяли участь студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» другого і третього курсу факультету культури і мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Майстер порівняла театр з точним годинниковим механізмом. в якому якщо не працює навіть найменша деталька, відбувається збій усього процесу. На її думку в театрі працюють лише фанати своєї справи, які завжди раді своїй роботі. Вона познайомила з самим процесом створення вистави. З роботою технічно-виробничих цехів театру, кожен з яких вносить свій неоціненний вклад у театральну постановку. Це – чоловічий та жіночий кравецькі цехи, реквізиторський, декоративно-бутафорський, перукарський, монтувальний, зварювальний та столярний цехи. Але й це ще не все. Є ще багато фахівців, які працюють над пластичним візерунком вистави, звуковим супроводом, доносять всі старання постановчої групи зі сцени театру в глядацький зал, які не просто тут працюють, а живуть своєю роботою. Є ще художники з освітлення та звукорежисери; художники-гримери та пастижери.

Червоною ниткою через всю розмову проходила теза про високу роль кожного індивідума в житті суспільства, його життя і потенціал не має згубитися, а його творчість дійде до людей і буде затребувана громадою.

Автор виставки, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук познайомила з ідеєю виставки – показати театр через творчість Майстра – художника сценографа. Показати через особистість, що значить створити виставу. Зміст виставки розкрито через певні теми в експозиції, що визначаються творчим доробком.

Представлено театр 1970–1980-х у Луцьку художника-постановника Лесі Каспрук і сучасний театр останнього десятиліття художника Богдани Бочкай.

Через свою синтетичність виставка розрахована на широку вікову аудиторію. Задіяні вибіркові виставкові блоки, об’єднані спільною ідеєю дозволяють зробити виставку цікавою й універсальною для сприйняття.

Учасники зустрічі мали можливість опинитись на театральній сцені – через простір бутафорної рами подивитись на глядача і представити себе на стилізованій сцені, зробити унікальні фотознімки.

Запрошуємо відвідати виставку, яка буде працювати впродовж травня 2018 року.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 443 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]