14:37
«Згадав свою Волинь святую. І волю-долю молодую…»
|
|
Саме цю тему розкриває виставка під назвою «Згадав свою Волинь святую. І волю-долю молодую…», що діє в Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового. Вона знайомить з пам’ятними місцями, пов’язаними з перебуванням у цьому краї Великого Кобзаря. Окрім копій художніх робіт за почаївськими мотивами, на ній відтворено тексти пісень, які були записані поетом у місті. Також на зображеннях показані ймовірні місця, якими Шевченко проїжджав та затримувався на деякий час, зокрема,: Кременець, Острог, Корець, Вишнівець, Дубно, Луцьк, Городок, Берестечко, села Секунь та Вербка на Ковельщині. Окремий розділ виставки представлений світлинами монументів, встановлених на Волині задля вшанування і увічнення поета. Ілюстрований матеріал доповнює займає література, в якій висвітлено матеріали про перебування Тараса Шевченка в нашому краї. Спілкуючись із простолюдом, Шевченко пізнавав їх життя, настрої, звичаї. На жаль, здебільшого враження цих зустрічей були отруєні гіркотою. У дорожньому зшитку, в якому поет робив зарисовки, зберігся лаконічний, але дуже промовистий запис: «Всюди їздив – і всюди плакав». Глибокі враження від цієї подорожі Тарас Шевченко не раз художньо осмислював у подальшій літературній творчості, до якої звертається не одне покоління наших краян. Запрошуємо усіх бажаючих дізнатись про волинський період в житті Тараса Шевченка, оглянувши дану виставку. Алла Сахнюк, |
|
|
Всього коментарів: 0 | |