Головна » 2015 » November » 1 » Запрошують на відзначення дня народження Художнього музею
13:45
Запрошують на відзначення дня народження Художнього музею
Запрошують на відзначення дня народження Художнього музею

   5 листопада о 17.00 год. відбудеться акція «Музей, як царина подвижництва…» в межах культурно-мистецького проекту із традиційного циклу «Сторінками історії Художнього музею м.Луцька – відділу ВКМ», приурочена до дня народження музею.

   Мета: сфокусувати увагу сучасників на проблемі осмислення ролі музеїв у суспільному бутті; ще раз пройтись етапами створення колекції Художнього музею міста Луцька; згадати імена всіх, хто долучився до її збереження та розбудови.

   В програмі: презентація портрету Анатолія Дублянського (1912-1997), який створила волинська художниця Галина Івашків;розповіді музейних працівників про етапи становлення Художнього музею; цікаві спогади людей, які в різний час були причетні до його діяльності.

   Родзинкою свята, своєрідним подарунком працівникам музею та його гостям стане зустріч із творчою майстернею «Театр у кошику» з міста Львів. Актори долучаться до урочистостей виставою «Я йду, Христе…», яка надзвичайно співзвучна обраній темі свята.

   Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григорія Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький (у майбутньому митрополит Андрей), приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії. Адже йдеться в ній про подвижництво, про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів – як суто людських, так і релігійних. В ролях: митрополит Андрей – Володимир Губанов (актор львівського театру «Воскресіння»); Софія Шептицька – Лідія Данильчук (заслужена артистка України), режисер – Ірина Волицька (заслужений діяч мистецтв України).

   Після вистави буде нагода поспілкуватись із відомими особистостями царини музейництва та знаними в Україні та за її межами акторами.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 730 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]