Головна » 2015 » October » 26 » Запрошують на музейний захід до річниці вигнання нацистських окупантів з України
15:32
Запрошують на музейний захід до річниці вигнання нацистських окупантів з України
Запрошують на музейний захід до річниці вигнання нацистських окупантів з України

   27 жовтня 2015 року о 13.00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться історична година, присвячена 71-ій річниці вигнання нацистських окупантів з України.

   На заході буде розгорнуто фотодокументальну виставку, на якій представлені фото волинських ветеранів, графіка українських художників на військову тематику, книги пам’яті про Другу світову війну.

   Присутні на заході студенти Волинського технікуму Національного університету харчових технологій зустрінуться з ветераном Другої світової війни Ігорем Івановичем Місенком, котрий розповість, як він воював на Українському фронті, про перебіг фронтових операцій в Україні.

   На завершення заходу для студентів буде проведена екскурсія «Волинь у роки Другої світової війни» в експозиції відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею.

   На території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Вигнання окупантів почалося під час Сталінградської битви у листопаді 1942 – лютому 1943 років, ця битва поклала початок перелому у війні на користь військ СРСР. Населені пункти Східного Донбасу першими були звільнені від нацистських загарбників у грудні 1942 року. Остаточне вигнання нацистських військ почалося в ході Курської битви 5 липня – 23 серпня 1943 років.

   Після вигнання нацистських військ з Харкова у 1943 році розгортається одна з найтрагічніших для України сторінок історії – битва за Дніпро у вересні – жовтні 1943 року, тоді нацисти відчайдушно намагалися створити лінію стратегічної оборони «Східний вал». Ціною величезних людських втрат 6 листопада 1943 року Київ було звільнено від ворожої окупації.

   На 1944 рік у підрозділах чотирьох Українських фронтів налічувалось понад 2,3 млн. осіб, було проведено ряд важливих наступальних операцій з остаточного вигнання нацистських військ з території України.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 700 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]