Головна » 2021 » August » 6 » Заповідник «Стародавній Володимир» презентував восьмий збірник спогадів міських старожилів
10:57
Заповідник «Стародавній Володимир» презентував восьмий збірник спогадів міських старожилів
Заповідник «Стародавній Володимир» презентував восьмий збірник спогадів міських старожилів

29 липня у культурно-мистецькому центрі Володимира-Волинського відбулася презентація проекту «Володимир, яким ми його пам’ятаємо. Людські долі», започаткованого адміністрацією Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» у 2014 році. Цьогорічне видання стало уже восьмим збірником спогадів старожилів про життя та історію міста першої половини ХХ століття.

До нового збірника «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» увійшло 14 розповідей та 2 переклади з англійської мови, котрі умістились на більш, ніж двох сотнях сторінок. Як розповіла наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк, цьогорічне видання вийшло більшим за обсягом, адже додали більшу кількість світлин.

Серед спогадів героїв нового збірника розповідь Ростислава Чапюка, котрий у радянські часи був знаковою та відомою людиною у Володимир-Волинському районі, а також місцевої вишивальниці Віри Оніщук , котра поділилась спогадами про палац графа, що колись був у селі Дольськ та про своє дитинство, котре минало у часи Другої світової війни.

Не вперше у проекті взяли участь членкиня Союзу Українок Антоніна Солодуха, яка цього разу розповіла про людей нашого міста, про котрих їй колись доводилось писати, як дописувачці місцевих газет, а також старожилка Мирослава Захарова у пам’яті якої безліч цікавих спогадів з історії нашого міста та її жителів.

Збірка вийшла накладом у 50 примірників, котрі адміністрація заповідника подарувала героям книги та роздала по обласних, міських та шкільних бібліотеках. До участі в проекті «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» наукові співробітники заповідника запрошують не лише старожилів, але й усіх містян, котрі бережуть у пам’яті цікаві та щемливі родинні історії володимирчан, які відіграли певну роль у нашому місті. Наразі уже розпочато збір матеріалів, які буде оформлено у наступну збірку, що побачить світ вже у 2022 році.

Джерело: Володимир-Волинський. Офіційний сайт міста

Категорія: Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир” | Переглядів: 239 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]