Головна » 2020 » April » 7 » З музейних скарбів Волині: таріль ХV ст. зі сценою Благовіщення
15:56
З музейних скарбів Волині: таріль ХV ст. зі сценою Благовіщення
З музейних скарбів Волині: таріль ХV ст. зі сценою Благовіщення

Волинський краєзнавчий музей розпочинає серію дописів про раритетні експонати відділу давньої історії. Що таке раритет? Раритет, як свідчить тлумачний словник, повинен мати значний вік (не менше 50 років), а його цінність визначається, в першу чергу, винятковою рідкістю.

Частина раритетних експонатів представлена у експозиції відділу давньої історії, деякі знаходяться у музейних запасниках (фондах).

Відкриває серію «Раритетні експонати у відділі давньої історії Волинського краєзнавчого музею» мідна таріль ХV ст. В центрі виробу зображена сцена Благовіщення – Діва Марія і архангел Михаїл.

На думку дослідників, вона походять з домініканського монастиря у Луцьку. Існує кілька версій її використання. Одні вважають, що таріль за своїм функціональним призначенням виконувала роль посудини, проводячи паралелі з цехом ремісників у німецькому містечку Наумбург, в якому виготовлялися схожі тарелі. Інші схиляються до думки, що посудина є сакральним предметом і використовувалась при обряді хрещення у католицькій церкві. На користь цієї версії свідчать отвори в центрі виробу (ймовірно, для стікання води).

Джерело: #РаритетиВКМ

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 231 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]