16:50
З історії герба міста Луцька (ФОТО, ВІДЕО)
|
|
Найстарішим символом луцьких містян був герб із зображенням фігури святого Миколая Мирлікійського, традиція якого виводиться від першого міського храму того ж посвячення. Печатки міського уряду з зображенням Миколая відомі лише з останньої третини XVI – першої чверті XVII ст. У XVIII ст. старий символ замістили образом Найяснішої Панни – алюзії до місцевої шанованої ікони з домініканського костелу – т.зв. Богородиці Римської. Найдавніший відбиток герба з Панною згаданий на луцькому акті за 1782 р., зображення якого нам не відоме. Відтиск печатки початку ХХ ст. та
Олена Бірюліна, Пропонуємо також до перегляду телепередачу Волинського телебачення з циклу «Історія без купюр» про Луцький герб, підготовлену за участі завідувачки Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної: |
|
|
Всього коментарів: 0 | |