16:48
Вшанували пам’ять великого математика.
|
|
Сьогодні виповнюється 121 рік від дня народження математика зі світовим ім’ям, славного сина своєї батьківщини, уродженця села Човниця Ківерцівського району Михайла Кравчука.
![]() ![]()
Традиційно у цей день, у загальноосвітній школі села Човниця проводиться олімпіада з математики серед школярів 5-6 класів. Цьогоріч вона двадцять шоста. Представники влади та методист методкабінету районного відділу освіти райдержадміністрації Ганна Артисюк привітали школярів і побажали їм перемоги.
![]()
Довідково: Михайло Пилипович Кравчук – народився 27 версеня 1892 року у селі Човниця Ківерцівського району.
З 1929 року – український математик, академік АН УРСР. Доктор фізико-математичних наук, Професор Київського Політехнічного Інституту, вчитель Архипа Люльки – конструктора реактивних авіадвигунів та Сергія Корольова – конструктора радянських космічних кораблів, майбутнього академіка Володимира Челомея.
![]()
Михайло Кравчук – автор понад 180 наукових робіт, в тому числі більше десятка монографій з різних галузей математики. Його наукові результати дістали міжнародне визнання. Серед них і перший проект комп’ютера. Його методи особливо використовуються тепер у зв’язку з розвитком кібернетики.
Методи М.Кравчука використані в США, Японії та інших країнах при моделюванні кібернетичної техніки. Наукові праці М. Кравчука широко використовували американські автори першого у світі комп’ютера.
У студентські роки підтримував ідею національного відродження. Відвідував засідання студентського громадського об’єднання «Українська громада».
1937 року у республіканській пресі з’являються розгромні статті проти професора Михайла Кравчука. Його звинувачують у націоналізмі, шпигунстві, антирадянщині. У 1938 року М. Кравчука заарештували. Помер академік 9 березня 1942 на Колимі у віці 49 років.
Життєве кредо Михайла Кравчука: "Моя любов – Україна і математика”.
|
|
|
Всього коментарів: 0 | |