Головна » 2019 » March » 14 » Вшановуючи Великого Кобзаря
12:42
Вшановуючи Великого Кобзаря
Вшановуючи Великого Кобзаря

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського напередодні 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка було урочисто відкрито дві виставки: „Тарас Шевченко у філателістичній збірці Василя Врублевського” (з фондів Торчинського народного історичного музею ім. Григорія Гуртового) та „Монументальна Шевченкіана Руслана Теліпського” (комплект фотокопій виготовлено зі спеціальним кутовим штампом для музею в Затурцях). Виставкові експозиції органічно доповнюють одна одну та допомагають розкрити образ Великого Кобзаря через окремі види українського національного мистецтва, презентовані колекціями аматорів-волинян.

На відкритті виставок 7 березня 2019 року були присутні старшокласники Затурцівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.К.Липинського, представники громадськості села, музейні працівники. Розпочинаючи захід, завідувач музею Віталій Кушнір запросив до слова директора Торчинського музею, кандидата історичних наук Олександра Мельника. Гість розповів про філателістичну колекцію і самого колекціонера, а також обставини, що спонукали В.Врублевського подарувати свою збірку до фондів музею в Торчині. При цьому О.Мельник зупинився на значенні творчої спадщини Тараса Шевченка у справі виховання національної свідомості та формуванні української нації. На закінчення промовець запросив присутніх відвідати свій музей, де сформована виставка портретів Т.Г.Шевченка різних років, виконаних у техніці живопису, різьблення та випалювання по дереву, вишивки і ткання. Серед цього різноманіття зразків образотворчого мистецтва експонуються портрети Тараса Григоровича, передані для виставки з фондів Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського, а також родинні реліквії з осель затурчан.

Детально про експонати, презентовані на виставках, розповіли автори їх побудови: провідний науковий співробітник музею в Затурцях Наталія Гатальська та науковий співробітник цього музею Віра Чопко. Вони зупинилися на невичерпних можливостях популяризації постаті Тараса Шевченка та його творчого надбання засобами філателії та фотографії, а також закликали учнівську молодь прилучатись до колекціонування як засобу гармонійного розвитку, внутрішнього дисциплінування, поглиблення знань в облюбованій галузі життя, розширення свого світогляду.

Виставки функціонуватимуть протягом березня 2019 року.

Віталій Кушнір,
завідувач Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 442 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]