Головна » 2018 » December » 21 » Володимир-Волинський музей у співпраці з Львівською філією ННДРЦУ
10:32
Володимир-Волинський музей у співпраці з Львівською філією ННДРЦУ
Володимир-Волинський музей у співпраці з Львівською філією ННДРЦУ

У грудні 2018 року виповнилося 35 років з дня початку діяльності Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. З цієї нагоди 13 грудня у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста Академія, а також відкриття виставки «Врятовані скарби музеїв Львова» в музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Академії наук України. 14 грудня у Дзеркальній залі Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася наукова конференція за участі співробітників Львівської філії ННДРЦУ, а також співробітників музеїв, реставраторів тощо.

Більше десяти років тому почалася плідна співпраця Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України за програмою збереження культурних цінностей, яка триває і досі. Тож до урочистих заходів долучилися й провідний науковий співробітник музею Олена Черенюк та науковий співробітник Ганна Доскоч, які мали нагоду виступити зі своєю науковою статтею «Колекція творів сакрального мистецтва з фондів Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького. Співпраця з Львівською філією національного науково-дослідного реставраційного центру України», а також подякувати колегам – реставраторам за врятовані для міста Володимира-Волинського твори сакрального мистецтва, серед яких унікальна ікона ХVI ст. «Спас Нерукотворний».

Про багаторічну працю Львівської філії ННДРЦУ розповів Мирослав Откович, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України. Чим живуть Львівські реставратори зараз, а також планами на майбутнє поділився Тарас Откович, директор центру Львівської філії ННДРЦ України.

Серед присутніх на конференції були й співробітники Одеської філії ННДРЦУ, Бережанського музею та заповідника, Чернівецького музею – скансену тощо. В адресу співробітників Львівської філії линули щирі слова вдячності за врятовані експонати.

На завершення конференції виступила Світлана Стрєльнікова, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Вона відмітила високий професіоналізм співробітників Львівської філії, побажала їм творчої наснаги на майбутнє, а також наголосила на важливості плідної співпраці реставраторів з музеями України.

Ганна Доскоч,
науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 518 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.8/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]