Головна » 2021 » June » 19 » Волинському музею передали архів оунівця Михайла Чигрина (ФОТО, ВІДЕО)
12:11
Волинському музею передали архів оунівця Михайла Чигрина (ФОТО, ВІДЕО)
Волинському музею передали архів оунівця Михайла Чигрина (ФОТО, ВІДЕО)

18 червня до фондів Волинського краєзнавчого музею передали архів волинянина, оунівця Михайла Чигрина, – розповіла Суспільному представниця Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук.

Серед особистих речей Михайла Чигрина, які нині передали до обласного краєзнавчого музею, документи, атестати з навчання, листи до друзів, фотографії різних періодів життя, – розповідає історикиня Леся Бондарук. Цей архів їй надіслала з Австралії дружина Михайла – Марічка Галабурда-Чигрин.

Марічка Галабурда-Чигрин (Фото: Леся Бондарук)

Зі слів Лесі Бондарук, Михайло Чигрин з родиною переїхав на Волинь 1918 року, вчився у Луцькій гімназії, по закінченню якої був ув’язнений на 5 років за діяльність в ОУН. Сидів у Луцькій тюрмі. Виїхав з України 1939 року. Історикиня каже: в архіві, який передали на Волинь, збереглися листи першого кохання Михайла Чигрина – Лідії Кушнірук за період з 1935-ого по 1943-ій рік. Вони цінні спогадами жінки про тодішнє життя в Україні.

Листи Лідії Кушнірук до Михайла Чигрина

Лідія Кушнірук – родом із Жидичина Луцького району. Її родичка Лілія Швець, романтичну історію бабусі знає. Розповідає Лідія Кушнірук зустрічалася з Михайлом Чигрином, в них було кохання в 30-х роках, коли він їхав за кордон кликав Лідію з собою. Вона відмовилася, бо в неї тут залишилася мама. Потому попала під репресії, сиділа в тюрмі.

Михайло Чигрин розшукував Лідію Кушнірук у 80-му році, вони списалися і зустрічалися у Варшаві. «Вони як прощалися, вона йому віддала свій перстень і він повернув його, вона носила його аж до смерті», – розповідає Лілія Швець.

Лідія Кушнірук (Фото: Леся Бондарук)

У Волинському краєзнавчому музеї нині зберігають 167 тисяч одиниць основного фонду. Надходжень архівних матеріалів у музей з-за кордону декілька останніх років не було, – говорить директорка музею Оксана Важатко.

Зі слів Оксани Важатко, відвідувачі музею зможуть оглянути документи після їх наукового опрацювання.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 229 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]