Головна » 2016 » November » 30 » Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки світлин фотокореспондента газети «Волинь-нова» Миколи Зінчука
17:10
Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки світлин фотокореспондента газети «Волинь-нова» Миколи Зінчука
Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки світлин фотокореспондента газети «Волинь-нова» Миколи Зінчука

Презентація фотовиставки «На старих фотографіях всі молоді...»
Волинь і краяни на світлинах фотокореспондента газети «Волинь-нова» Миколи Зінчука з нагоди його 70-ліття (1946
2004)»

1 грудня 2016 року о 15.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «На старих фотографіях всі молоді...» Волинь і краяни на світлинах фотокореспондента газети «Волинь-нова» Миколи Зінчука з нагоди його 70-ліття (19462004)».

Микола Микитович Зінчук (1946–2004) – український фотожурналіст. Народився у селі Куснище Любомльського району. Перші кроки у фотожурналістику зробив ще школярем, надсилаючи свої знімки у редакцію районної газети «Радянське життя» та до обласних видань.

У 1969 році його запросили на посаду фотокореспондента обласної молодіжної газети «Молодий ленінець».

Із 1970-го і до останніх днів свого життя – незмінний фотокореспондент обласної газети «Радянська Волинь», нині «Волинь-нова». Учасник багатьох фотовиставок, у тому числі й міжнародних, член Національної спілки журналістів України.

У Миколи Зінчука не було спеціальної освіти, але він постійно вчився у колег, у життя, зацікавлено читав професійні видання, брав участь в обговоренні фотовиставок. Йому було притаманне особливе журналістське чуття новизни теми, цікавого факту, неординарного людського характеру. Його знімками ілюстровані й деякі видання, які презентують Волинь, її історію й природу. Таких видань могло б бути значно більше, але майже весь його час, помисли, зусилля забирала газета, яка виходила спочатку п’ять, а згодом – тричі на тиждень. І майже кожна її шпальта потребувала світлин – нових, свіжих, оригінальних, які б надовго запам’яталися. Саме такі й знаходив фотооб’єктив Миколи Зінчука.

Фотовиставка «На старих фотографіях всі молоді...» – спільний проект Волинського краєзнавчого музею і редакції газети «Волинь-нова». Куратори виставки заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук і заслужений журналіст України Валентина Штинько.

Виставка побудована за наступною тематичною структурою: «Микола Зінчук – волинянин, фотокор газети»; «Микола Зінчук і колеги»; «Природа Волині»; «Архітектура»; «Історичні події»; «Політики»; «Волиняни»; «Діячі культури та мистецтва»; «Діти»; «Впізнай себе».

Зміст експозиції виставки розкритий через авторські фотографії великих розмірів, тематично згруповані і як допоміжні експонати, щоб передати дух епохи, представлено обладнання з фотолабораторії газети «Волинь-нова» (лампи, фоторізак, ванночки, фотоапарати, фотопапір, ін.). Експозиція доповнена меморіальними речами М. М. Зінчука (фотокореспонденська сумка, записник, ручка, окуляри, ін.), переданими його родиною.

Окрім того, в експозиції виставки використані газети, книги та альбоми проілюстровані фотографіями М. Зінчука.

У розділі «Впізнай себе» подано оригінали старих фотографій з архіву газети «Волинь-нова», оформлені в стилі «фотосушка» та «цеглинки». Запропоновано тематичну акцію «Прийди, знайди, впізнай…». На знімках відвідувачі можуть побачити історичні події, учасниками яких вони були, впізнати себе і своїх знайомих і можливо навіть поповнити сімейний фотоархів.

В експозиції виставки використано майже тисяча фотографій.

Євгенія Ковальчук
24-56-19

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 815 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]