Головна » 2015 » November » 24 » Волинський краєзнавчий музей запрошує на презентацію відреставрованих пергаментів
20:45
Волинський краєзнавчий музей запрошує на презентацію відреставрованих пергаментів
Волинський краєзнавчий музей запрошує на презентацію відреставрованих пергаментів

   25 листопада 2015 року о 12-30 год. в актовій залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться перша презентація відреставрованих музейних документів на пергаменті та папері. Реставраційні роботи проведені фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м.Київ). Акція пройде в рамках LVI Волинської обласної наукової історико-краєзнавчої конференції «Минуле і сучасне Волині і Полісся. Некрополі краю».

   26 листопада о 15-00 год. документи представлятимуться спеціалізованій студентській аудиторії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. На цей захід також запрошуються всі, хто має інтерес до рідкісних музейних раритетів!

   Хронологія першої партії відреставрованих музейних рукописів вкладається в часовий простір XVII – XIX століть. Написані латинською, польською і турецькою мовами. Всі без виключення вони мають стосунок до життя світської і церковної громади Волинського краю, хоч географія їх створення значно ширша – Луцьк, Олика, Турійськ, Любомль, Манхейм (Німеччина), Варшава (Польща), Крим.

   На виставці представлено 6 пергаментних документів і 1 на ганчір’яному папері. Найстарішим серед пергаментів є точно датований королівський привілей на торги і ярмарки для міщан волинського містечка Миляновичі (1646 р.). Наймолодший з пергаментних рукописів датується 1840 р.: майже суцільно знищений вогнем він після реставрації зазнав повної переатрибуції, оскільки тепер надається для прочитання.

Рідкісним набутком музею свого часу стали віднайдені в Старому Луцьку 3 великоформатні аркуші ошатного рукописного нотолінійного Градуалу – літургійної книги римського обряду із змінними піснеспівами меси. Після їх реставрації питання точної атрибуції цього Градуалу особливо актуалізуються, оскільки є дані про збереження переписаної в Луцьку у 1642 р. подібної півчої книги. До слова, в колекції Волинського краєзнавчого музею збереглись рідкісні зразки уніфікованих Міссалів – богослужбових книг римської меси, в яких літургійні тексти і піснеспіви об’єднані. Вони також займуть своє місце у цьогочасній виставковій експозиції.

   Більшість із рукописів вперше експонуватимуться широкій аудиторії.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 996 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]