Головна » 2018 » June » 29 » Волинський краєзнавчий музей приймає участь у виставковому проекті ННДРЦ України з нагоди його 80-річчя
18:01
Волинський краєзнавчий музей приймає участь у виставковому проекті ННДРЦ України з нагоди його 80-річчя
Волинський краєзнавчий музей приймає участь у виставковому проекті ННДРЦ України з нагоди його 80-річчя

У Музеї історії міста Києва до відзначення 80-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України відкрився широкомасштабний виставковий проект «Погляд крізь віки. Дослідження та реставрація», який представляє відреставровані музейні шедеври з понад 60 музейних закладів з усіх регіонів України. Привітати колектив ННДРЦУ з ювілеєм прийшли численна музейна спільнота з багатьох музеїв України, – повідомляє Міністерство культури України.

Як наголосила генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлана Стрельнікова, саме 27 червня 1938 р. був створений заклад культури з реставрації музейних цінностей і за 80 років його існування до життя було повернуто десятки тисяч унікальних мистецьких раритетів, які нині прикрашають практично всі музеї, заповідники та галереї України.

«Сьогодні Національний науково-дослідний реставраційний центр України – це потужний фаховий колектив, спроможний виконувати найскладніші реставраційні заходи і бути в авангарді реставраційної справи України. Ми підготували цю виставку, якою хочемо засвідчити наші досягнення та наші напрацювання - повернуті неймовірні мистецькі цінності завдяки наполегливій праці люди неймовірної професії - художник-реставратор», - говорить Світлана Стрельнікова.

Міністр культури України Євген Нищук привітав колектив ННДРЦУ та колективи філіалів центру в Харкові, Одесі та Львові з почесним ювілеєм та подякував за високу фахову працю майстрів, художників-реставраторів, які зберегли справжні шедеври для найкращих музейних закладів України.

«Перехоплює дух від представлених справжніх скарбів і неймовірної роботи цих фахівців, які роблять просто дива, працюючи з різним матеріалом – живопис, скло, кераміка, дерево, метал, стародруки. Я мав честь побувати в цих майстернях де відроджуються художні шедеври, і вони потребують значної уваги – це не тільки вирішення питання технологічного та новітнього оснащення, а й забезпечення новими обладнаними приміщеннями. Безперечно ми беремо курс на вирішення цих питань. Окрім того, є потреба в офіційному затвердженні професії і професійного дня реставратора, це надзвичайно важливо для збереження нашої тисячолітньої історії та наших надбань. Необхідне визнання великої роботи людей, які у маленьких майстернях дарують майбутнє нашій державі», - зазначив Євген Нищук.

Виставка «Погляд крізь віки. Дослідження та реставрація» демонструє відреставровані музейні предмети з понад 60 музейних закладів з усіх регіонів України. Серед них – Національний художній музей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний музей Тараса Шевченка, Національний заповідник «Хортиця», Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Музей історії міста Києва, Музей мистецтв Прикарпаття, Чернігівський обласний історичний музей ім. В.В. Тарновського, Волинський краєзнавчий музей, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Музей «Дрогобиччина», Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани, Одеський музей західного і східного мистецтва, Одеський художній музей, Харківський художній музей, Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний художній музей тощо.

Поряд з експонатами подано інформацію з текстовим та фотоілюстративним матеріалом про результати досліджень музейних предметів та етапи їх реставрації, історію Реставраційного центру тощо.

Виставка триватиме до 14 вересня 2018 року.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 430 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]