Головна » 2018 » February » 9 » Волинські депутати не затвердили обраного на конкурсі директора Волинського краєзнавчого музею
12:01
Волинські депутати не затвердили обраного на конкурсі директора Волинського краєзнавчого музею
Волинські депутати не затвердили обраного на конкурсі директора Волинського краєзнавчого музею

8 лютого 2018 року депутати Волинської обласної ради на сесії не прийняли рішення про призначення директором Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка. Це означає, що найближчим часом має бути призначений виконуючий обов`язки директора, а також оголошений повторний конкурс на цю посаду.

"Волинські депутати, без пояснень, не проголосували за призначення директором обласного краєзнавчого музею його багаторічного очільника Анатолія Силюка", – написав про це директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

59-річний Анатолій Силюк очолював музей з 1992 року. До того, ще 5 років, працював заступником директора. 5 грудня 2017 року він переміг у раніше оголошеному конкурсі на посаду директора.

14 грудня 2017 р., під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму депутати розглянули проект рішення про призначення Силюка на посаду директора Волинського краєзнавчого музею. Комісія рекомендувала сесії підтримати цей проект рішення та укласти з Анатолієм Силюком контракт на 5 років. Відтоді пройшло майже 2 місяці, аж поки обласна Рада зібралася на сесію.

До слова, це не єдиний випадок в Україні, коли депутати обласної ради не затверджують кандидатуру на посаду директора закладу культури, якого обирає конкурсна комісія. Хоча Законами України "Про культуру" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури" ця процедура взагалі не передбачена.

У цьому конкретному випадку очевидним також є порушення закону. Адже за п.15. ст.21 Закону України №955-19 "Керівник органу управління зобов’язаний призначити переможця конкурсу керівником державного чи комунального закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Підставою для видання наказу про призначення керівника державного чи комунального закладу культури є підписання контракту". Конкурс на посаду директора Волинського краєзнавчого музею було оголошено 26 жовтня 2017 р. Відтак, незалежно від обласної ради, Управління культури Волинської ОДА, за умови, що конкурсна комісія обирає переможця (що й було зроблено, тобто конкурс відбувся) не пізніше 26 грудня 2017 року мала укласти контракт з Анатолієм Силюком.

Музейники Волині планують звертатись до депутатського корпусу Волинської обласної ради з вимогою пояснення такого рішення.

Леся Гасиджак,
редактор інтернет-порталу "Музейний простір України", начальник Інформаційно-аналітичного відділу ГО "Український центр розвитку музейної справи"

Джерело: Музейний простір України

Додаток №1

Волинська обласна рада

Позачергова вісімнадцята сесія

РЕЗУЛЬТАТИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ

Луцьк 08.02.2018

Про призначення Силюка А. М. на посаду директора Волинського краєзнавчого музею:

Додаток №2

Коментар у Facebook:

Олександр Булига разом з 34 іншими особами.
Рішення депутатів Волинської обласної ради є не зрозумілим музейній спільноті України. Більше як чверть століття Волинський краєзнавчий музей очолює Анатолій Силюк. Після оголошення конкурсу на посаду керівника цього музею, конкурсна комісія ухвалила рішення визнати переможцем конкурсного добору на посаду директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка. Усі члени конкурсної комісії підтримали кандидатуру Силюка одноголосно. На засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Волинської обласної ради депутати розглянули проект рішення "Про призначення Силюка А.М. на посаду директора Волинського краєзнавчого музею". Комісія рекомендувала сесії підтримати цей проект рішення. "Анатолій Силюк – достойний керівник, тому й отримав кредит довіри", – зауважив голова комісії Петро Савчук. Свою підтримку висловили й інші депутати, а також член конкурсної комісії, начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату ради Галина Карнаухова та начальник управління культури ОДА Валерій Дмитрук. Проте, сьогодні (8.02.18) волинські депутати, без пояснень, не проголосували за призначення директором обласного краєзнавчого музею його багаторічного очільника Анатолія Силюка. Музейна спільнота Україні вражена таким рішенням і буде звертатись до депутатського корпусу Волині з поясненням того, що сталось. Колеги, давайте разом дізнаємось у депутатів Волинської обласної ради, чому вони позбавляють можливості досвідченого та заслуженого музейника продовжувати розвивати музейну справу Волині?

Додаток №3

Коментар у Facebook:

Леся Гасиджак, мені здається, що якщо боротися, є шанс виграти. Треба обов’язково подавати до суду. Бо є за що зачепитися.

ПО-ПЕРШЕ, є порушення Закону і про термінування. Конкурс на посаду директора Волинського музею було оголошено 26 жовтня 2017 р. Я перевірила. Згідно п.15, ст.21.5. Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури" - цитую: "Керівник органу управління ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ призначити переможця конкурсу керівником державного чи комунального закладу культури НЕ ПІЗНІШЕ ДВОХ МІСЯЦІВ З ДНЯ ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ. Підставою для видання наказу про призначення керівника державного чи комунального закладу культури є підписання контракту". У Вашому випадку - це не пізніше 26 грудня 2017 р. Тим більше, що конкурсна комісія рішення щодо переможця прийняла ще 5 грудня 2017 р.

ПО-ДРУГЕ, ні в Законі, ні в Положенні Мінкультури "Про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника державного закладу культури, що належить до сфери управління Міністерства культури України" нема й слова про те, що обласна рада чи хтось інший має затверджувати переможця конкурсу. Рішення конкурсної комісії є остаточним.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1128 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.6/14
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]