Головна » 2020 » June » 9 » Визначились переможці Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019»
20:36
Визначились переможці Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019»
Визначились переможці Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019»

Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей провели Одинадцяту обласну рейтингову акцію «Музейна подія року на Волині – 2019».

Акція «Музейна подія року» започаткована у 2009 році і є щорічним конкурсом, у рамках якого відзначаються найважливіші, найбільш показові та резонансні явища у музейній галузі на Волині, що найбільше вплинули на загальне сприйняття музеїв у суспільстві. Головним критерієм для визначення переможця акції є суспільна значущість музейної події, позитивний резонанс у масштабах Волині і всієї України. Додатковий критерій – високий фаховий рівень виконання.

Цього разу на суд експертів подано 14 різних за характером та масштабами подій, які відбулися впродовж 2019 року. У голосуванні взяли участь 23 експерти. Це представники засобів масової інформації, музейної сфери, влади, громадськості.

За результатами рейтингового голосування переможцем Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019» став проєкт «Фото дня – історія Любомльщини в одному кадрі» Любомльського краєзнавчого музею.

Організатор проєкту Юрій Фініковський, директор Любомльського краєзнавчого музею.

Мета проєкту – популяризація історії Любомльського краю, зацікавлення громадськості регіону у вивченні своєї минувшини, ознайомлення жителів Волині із колекціями музею; поповнення фондової збірки.

Щоденно впродовж 2019 року відбувалася публікація історичних фото з їх максимальним описом: подія – учасники події – рік – подальший розвиток – підкріплення іншими матеріалами – загальне обговорення у коментарях – подальша публікація у засобах масових інформацію району та області.

Результатом проекту стало поповнення фонду музею 571 музейним предметом (книги, фото, документи, нагороди, тощо). До проекту було залучено колекції місцевих краєзнавців та колекціонерів.

Друге місце у рейтингу музейних подій Волині зайняло видання дослідження «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): іст. нарис. Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2019. 64 с.» та комплекс заходів з його презентації.

Автор Богдан Зек, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею. Співорганізатори презентацій: О.Важатко, Ю.Фініковський, А.Квач, А.Силюк, А.Лазько, Л.Купіч.

 Третє місце отримав етнофестиваль «На гостини до Лесі». Спільний науково-мистецький, просвітницький проєкт Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, Музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне та Колодяжненської об’єднаної територіальної громади.  

Авторка: Ольга Бойко, завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею.

Переможці Акції будуть нагороджені дипломами 1, 2 та 3 ступенів з врученням грошових винагород.

Усі учасники акції отримають відповідний сертифікат Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019».

Вітаємо переможців та зичимо нових творчих перемог
на ниві музейництва!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 829 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]