Головна » 2021 » January » 4 » Визначили переможців конкурсу студентських наукових робіт, присвячених Художньому музею
09:51
Визначили переможців конкурсу студентських наукових робіт, присвячених Художньому музею
Визначили переможців конкурсу студентських наукових робіт, присвячених Художньому музею

У Художньому музеї підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Художній музей: сторінки історії, дослідження колекцій, вивчення та професійний аналіз творів із постійної експозиції музею та тимчасових виставок», який був запланований ще у листопаді в рамках культурно-мистецького проекту «Сторінками історії Художнього музею». Його мета: прагнення популяризувати музейні колекції в середовищі студентської молоді і, водночас, виявити творчий потенціал майбутніх науковців, націлити їх на справу дослідницької роботи, осмислення та переосмислення усталених точок зору на твори класиків.

За умов карантину, на жаль, куратори не змогли зреалізувати в повному обсязі всі етапи запланованої події (проведення зустрічі із конкурсантами, обговорення праць, поданих на конкурс, оголошення переможців і вручення пам’ятних подарунків). Однак навіть єдино можливий формат онлайн дозволив зафіксувати гарні результати. З-поміж усіх учасників конкурсу члени журі відзначили студентів кафедри культурології Волинського національного університету імені Лесі Українки як найбільш активних та достоту поінформованих осіб із виразними професійними навиками. Вони вже володіють необхідними знаннями, фаховою термінологією, вміють точно формулювати думку, роблять доволі успішні спроби написання культурологічних есе. Однак особливі відзнаки (за підтримки Катерини Дирко та Людмили Самольянової із ресторації De Vino) отримали лише дві студентські роботи.

Перше місце було надано Слищенку Ярославу (студенту Кул-34 ВНУ імені Лесі Українки).

Його праця «Полотно «Святий Ієроним» у колекції Художнього музею: філософська концепція Хусепе де Рібери» вирізнялась науковим підходом до розкриття зазначеної теми, спробою зробити теологічні та філософські висновки, взявши для аналізу непростий твір із постійної експозиції музею.

Не менш цікавим з наукової точки зору є праця студентки І курсу кафедри культурології Ксенії Грицини, яка у своєму есе вдалася до мистецтвознавчого та культурологічного аналізу декількох, на її думку, головних творів із колекції музею, а також взірців сучасного мистецтва – графіки на історичну тематику Олександра Дишка.

Також журі виділило наукові роботи й інших студентів: Ганни Соломко, Юлії Шлеян, Анастасії Шимчук, Анни Невмержицької, які продемонстрували науковий потенціал у вивченні та розкритті теми.

Ми дякуємо усім за участь у конкурсі, бажаємо впевненого поступу на культурологічній ниві, нових знахідок та відкриттів!

Джерело: Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ

Категорія: Художній музей | Переглядів: 209 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]