Головна » 2019 » February » 27 » Виставка «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею»
17:05
Виставка «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею»
Виставка «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею»

Відділ етнографії та народних промислів запрошує відвідати виставку «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею», розроблену на основі постійної експозиції відділу давньої історії.

На виставці демонструються пристрої, якими користувалися для освітлення приміщень сільських осель: лучини, каганці, «посвіт», свічки із підсвічниками, гасові лампи. Подані також моделі найбільш архаїчного пристрою – «лучника» («дідок»), виконані за малюнками з наукової розвідки В. Сивака. У експозиції розміщена інформація та матеріали про засоби для добування вогню, що є джерелом штучного світла, в тому числі й про кресала, губку.

У експозиції відділу давньої історії Ви знайдете також цікаві пам’ятки на означену тему: глиняний каганець римського часу, колекцію середньовічних кресал, гасові ліхтарі, що використовувалися залізничниками у ХІХ‒ХХ ст., вуличний ліхтар початку ХХ ст. та інші.

Виставку можна оглянути у дні роботи Волинського краєзнавчого музею. Нагадуємо, експозиція працює і у вихідні (суботу та неділю з 10 до 17 год.).

Телефони для довідок: (0332) 24-23-58 (відділ етнографії), 24-75-82 (черговий музею).

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 362 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]