Головна » 2017 » July » 31 » Відомий краєзнавець розпродає бібліотеку, щоб видати книгу про Луцьк
09:29
Відомий краєзнавець розпродає бібліотеку, щоб видати книгу про Луцьк
Відомий краєзнавець розпродає бібліотеку, щоб видати книгу про Луцьк

Волинський краєзнавець Вальдемар Пясецький розпродає частину своєї бібліотеки, аби видати нову книгу з оповіданнями про Луцьк. Про це інформує газета «День».

Вальдемар Пясецький знає про старий Луцьк усе або майже все. Відомий краєзнавець, поляк за походженням він видав до 400 праць про історію древнього Лучеська, Олики, Володимира-Волинського, Кисилина та багатьох інших волинських міст і містечок. Луцьк є його особливою любов’ю, бо дослідив про нього так багато, що знає, здається, про кожну вуличку, навіть ті, які вже не існують чи сто разів перейменовані. Його остання книга написана і має назву «Луцьк. Середмістя». Видати її обіцявся колишній Луцький міський голова Микола Романюк, але на початку цього року він відійшов у вічність. А Пясецький разом з дружиною збираються переїжджати до дочки у Польщу, поважний вік і стан здоров’я змушують до цього. І на прощання й на пам’ять про себе хотів би таки видати свою останню книгу про Луцьк.

Аби назбирати кошти, він мусить продати частину своєї історичної бібліотеки. Сам вже практично не виходить із дому. Вік людський – обмежений, Вальдемар Пясецький залишається в історії Луцька і Волині як їхній літописець, але все ж є надія, що відшукається меценат, який допоможе йому видати книгу, потрібну Луцьку і лучанам.

Усі, хто захоче допомогти відомому краєзнавцю, можуть писати у приватні повідомлення журналістці Людмилі Приймачук у Фейсбук. Пані Людмила надасть номер телефону Володимира Пясецького.

Перелік видань з бібліотеки краєзнавця:
1. Дмитро Дорошенко. Нарис історії України, 2 томи.
2. Велика історія України, 2 томи.
3. Наталія Полонська-Василенко. Історія України в 2 томах.
4. А.Ефименко. История украинского народа.
5. Іван Крип'якевич. Історія України.
6. Михайло Грушевський, Історія України-Руси, 5 томів з 11-томника.
7. Нагаєвський. Історія Української держави XIX століття.
8. Літопис Руський. За Іпатіївським списком. Переклав Леонід Махновець.
9. Мікалоюс Константінас Чюрльоніс, альбоми робіт.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 600 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]