Головна » 2017 » January » 13 » Відбувся «Різдвяний вечір у музеї» (ФОТО, ВІДЕО)
15:58
Відбувся «Різдвяний вечір у музеї» (ФОТО, ВІДЕО)
Відбувся «Різдвяний вечір у музеї» (ФОТО, ВІДЕО)

Святковий захід пройшов у Волинському краєзнавчому музеї 11 січня 2017 року у хорошому товаристві з піднесеним настроєм серед дідухів, зірок, вертепних шопок, масок ряджених, під музичний супровід ліри, з веселими народними танцями, майстер-класами, солодощами.

Усіх присутніх привітав з Різдвом Христовим директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Вифлиємський вогонь принесли юні учасники молодіжної патріотичної організації Пласт «Станиця-Луцьк» і заспівали колядки.

Гості заходу ознайомилися з традиційними атрибутами різдвяно-новорічних обрядодійств з фондової збірки Волинського краєзнавчого музею, які виконані талановитими майстрами й аматорами Волині. Ініціатором проведення обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики в музеї та створення колекції був відомий фольклорист, етнолог Олекса Ошуркевич, автором книг «Різдвяний вертеп на Волині», «Під зорями новорічними: традиційні щедрівки, рядження», та багатьох інших.

Під час заходу відбулося представлення нового надходження до музею – колісної ліри луцького майстра Віктора Іщука. Вона виготовлена за зразком давньої ліри, що зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею й датується 40-вими роками ХХ ст. Невідомо з якої саме місцевості вона походить, хто її виготовив, хто на ній грав. Пам’ятка нині є не діючою, має втрати. Віктор Іщук створив нову ліру, дотримуючись параметрів та використовуючи такі ж матеріали як і давній інструмент. Отож всі присутні мали можливість почути як звучить волинська ліра.

Про лірницькі традиції нашого краю розповів відомий етномузикознавець Юрій Рибак (м. Рівне), який є співавтором книги (нотні транскрипції) «Лірницькі пісні з Полісся».

У виконанні Андрія Ляшука (м. Рівне) звучали різножанрові лірницькі пісні, які мали велике зацікавлення серед учасників «Різдвяного вечора в музеї».

До програми заходу були включені й майстер-класи. Анатолій Філозоф навчав бажаючих створювати глиняні сувеніри та іграшки.

Під керівництвом мистецтвознавця Лесі Косаківської, вивчали народні танці «плескач», «карапет», «подіспань» та інші.

Щиро дякуємо усім хто долучився до організації та проведення заходу та найбільша вдячність нашим відвідувачам, небайдужим шанувальникам народної культури.

Відділ етнографії та народних промислів
Волинського краєзнавчого музею

Фото Л.  Максимова

Відео: Андрій Гнатюк

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 925 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.6/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]