Головна » 2018 » May » 14 » Відбулися музейні Дні науки
12:21
Відбулися музейні Дні науки
Відбулися музейні Дні науки

Волинські музейники, приєднавшись як і їх колеги з п’яти міст України до міжнародної акції, успішно провели 11–13 травня у Луцьку Дні науки. Внесок музеїв у розвиток краєзнавства, популяризацію наукових знань та розробку окремих наукових тем дуже важливий для суспільства, особливо підростаючого покоління.

У програмі були лекція про музеї та майстер-клас з традиційних танців, круглий стіл про культурний туризм та лекція про боротьбу за права людини, сницарську школу плюс безкоштовне відвідування найстарішого музею області.

На лекції «За музейними лаштунками» наукові співробітники Тарас Верба, Оксана Важатко та Світлана Чибирак, розповіли про особливості музейної роботи. Лектори провели слухачів за лаштунки музейної діяльності, оповіли про ті види роботи музею, які зазвичай приховані від відвідувача.

Леся Косаковська провела майстер-клас та демонстрацію традиційних українських танців Волинського Полісся.

Круглий стіл «Музеї та культурний туризм Волині» зібрав людей, небайдужих до туристичних перспектив міста та області, з метою налагодження взаємозв’язку між музеями, органами влади та туристичними організаціями.

Лекція Сергія Лиса «Волиняни у боротьбі за дотримання прав людини: від Української революції до Євромайдану» стосувалася вихідців з Волині, які впродовж новітньої історичної доби прагнули втілити в життя основоположний принцип демократії, згідно якого «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах».

Лекція Івана Шворака була про неповторний стиль волинського сницарства на прикладі іконостасу, експонованого у Волинському краєзнавчому музеї.

На завершення Днів науки, 13 травня у Музеї історії Луцького братства його завідувач, провідний науковий співробітник Олена Бірюліна розповіла про «Рукописне Луцьке (Красносельське) Євангеліє XIV ст.: діалектологія говірки, вкладні записи, культурний підтекст», а в обласному краєзнавчому музеї завідувач відділу давньої історії Михайло Вашета провів безкоштовну екскурсію «Подорож у давнину».

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 469 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]