Головна » 2015 » October » 23 » Відбулася міжнародна конференція, присвячена пам’яті князя Володимира Великого та річниці початку будівництва Успенського собору
21:27
Відбулася міжнародна конференція, присвячена пам’яті князя Володимира Великого та річниці початку будівництва Успенського собору
Відбулася міжнародна конференція, присвячена пам’яті князя Володимира Великого та річниці початку будівництва Успенського собору

   54-та Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція “Минуле і сучасне Волині та Полісся. Місто Володимир-Волинський та Побужжя у світовій та українській історії. Успенський собор в історії міста Володимира-Волинського та України”, присвячена 1000-річчю пам’яті київського князя Володимира Великого та 860-й річниці початку будівництва Успенського собору, зібрала у Володимирі-Волинському істориків з України та Польщі, – повідомляє Інтернет-видання “БУГ”.

   “На сьогодні тематика дуже актуальна, оскільки Росія усіма силами намагається довести світовій спільноті те, що князь Володимир Великий – народився на їхній території та правив не в Київській Русі, а “на Русі”, тобто Московії”, – зазначив у своєму виступі міський голова Петро Саганюк.

   Окрім того, велична пам’ятка князівських часів – Успенський собор – одна із головних святинь нашої держави – знаходиться на території міста. На конференції по даному питанню виступала Валентина Петрович, кандидат історичних наук Східноєвропейського національного університет імені Лесі Українки.

   Тематика історичних доповідей – дуже різнобічна. Від історії формування території України Руси, функціонування її торгових шляхів, історії відбудови Успенського собору та складу населення Володимира-Волинського до особистих моментів життя Володимира Великого та історичних назв міста у різні часи.

   В рамках конференції відбулася презентація книги Юрія Диби “Батьківщина Святого Володимира. Волинська земля у подіях Х століття”.

   Доповіді, дискусії, секційні засідання тривали до 18.00 23-го жовтня та, зі слів учасників, дали поштовх до нових історичних досліджень.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 802 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]