Головна » 2018 » November » 17 » Відбулася конференція «Хроніки Ладомерії»
14:07
Відбулася конференція «Хроніки Ладомерії»
Відбулася конференція «Хроніки Ладомерії»

15 листопада 2018 року у Володимирі-Волинському відбулася ІІІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Хроніки Ладомерії», присвячена 1030-й річниці заснування Володимира-Волинського. Про це інформує «ВолиньUA».

Конференцію організували та провели Управління культури, з питань релігій та національностей ВОДА та адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир».

З вітальним словом до її учасників звернулися директор ДІКЗ «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк, заступник начальника управління культури Волинської ОДА Віталій Стрільчук та начальник відділу культури та туризму Володимир-Волинської міської ради Роман Віслобоков. Останній вручив подяки від міської влади ряду науковців та краєзнавців.

Свої змістовні доповіді предаствили, як кандидати наук, так і краєзнавці. Зокрема, про арабські диргеми та кельтські прикраси на Волині розповів кандидат історичних наук Григорій Охріменко. Археолог, доктор історичних наук, котрий 2000-х роках досдіжував Володимир, Святослав Терський зупинився на матеріальній культурі населення Володимира у XVІІ.

А про нещодавній розріз валу на городищі у Володимирі розповів кандидат історичних наук Андрій Патраускас. Доповіді на археологічну тему підготували і магістри-студенти, котрі працювали на розкопках разом з паном Петраускасом.

Науковий співробітники ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк, розповіла про дворянку Софію Мандрику, яка жила у Володимирі і яку намалював знаменитий художник Врубель. А Світлана Федосєєва занурила усіх у гіпотетичну реконструкцію Гридшиних воріт окольного замку Володимира Х-ХІІІ ст.

За матеріалами доповідей видано науковий збірник. Потрапили до нього і статті з журналістсько-краєзнавчих експедицій по зникаючих селах Володимир-Волинського району журналіста газети «Слово правди» Тетяни Ізотової та журналіста «ВолиньUA» Ярослави Вознюк. До речі, цей збірник всі учасники конференції разом з перевиданою заповідником книгою Олександра Цинкаловського «Княжий город Володимир», отримали у подарунок.

Категорія: Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир” | Переглядів: 547 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]